Yamaha XV 535 Virago (1998)

Vlastník Drone
Vloženo 26.1.2011
Aktualizováno 26.1.2011

XV535 2YL r.v.1998, US verze, najeto ca.26tis.mil.Koupil jsem jí v září 2009.Má tři úpravy-vykuchaný vejfuky, opěrku givi a přepákování.

Dostala se ke mě vlastně náhodou,byl jsem v bazaru okukovat vytipovanou Savage,když zrovna přijela paní s touhle krasavicí,že jí tam nechá a odveze si s doplatkem Intruder800.Počítala s cenou 60tis, výkup to tlačil na 50, tak jsme si plácli na 58tis.

Myslím,že nemá cenu sypat sem technický údaje téhle motorky,tak jen pár vět o mých úpravách.

Vykuchaný vejfuky-to dělal někdo z minulých majitelů, asi zezadu prostě odvrtal koncový tlumiče.Řve to pěkně, ale sytý dusání litrovýho motoru to stejně nedožene.Já bych to nedělal.

Přepákování-už tam taky bylo.Je to poloprofi-konstrukce, masivní konzoly z nerezu jsou pevný a stabilní.Horší to bylo s táhlama,nedala se seřizovat poloha pedálů.Navíc řadička byla na dvě táhla s mezikusem=spousta dílů s vůlemi, což ve výsledku zhoršovalo přesnost řazení.Táhla jsem překopal hned první zimu, řazení i brždění je mnohem lepší.

Opěrka spolujezdce-taky dědictví, opticky to trochu zvětšuje moto a hlavně usnadňuje vázání bagáže.

Letos v zimě jsem si svařil podle návodu z Motorkářů servisní/zimovací stojan.Funguje dobře,jen jsem přidal pomocný šroubek co chytne stojan do žlábku ještě když je motorka nakloněná na bočáku.Pak můžu moto srovnat, lehnout na páku a zvednout.

Začal jsem pokukovat po rovných/plochých řídítkách.Zatím jen spořím prachy a hledám nějaký inteligentní řešení,nerad bych přišel o výhled na tacho, což se často u Viraga stává.

Závěrem musím říct, že jsem s moto spokojený,výkon motoru i jízdní vlastnosti mi naprosto vyhovují.Navíc předkopy jsem vždycky chtěl,spolu s nízkým posazem splňují vysněnou easy ride!!

Karlouš
Karlouš napsal 05.02.11 v 15:18

Na svůj věk velice pěkná Přeji krásné počasí
po celý rok. Jasných 10b.

fery251

poutnik
poutnik napsal 01.02.11 v 18:22

krasavice
jasných deset bodů
sehnat takový přepákování, tak si pískám...
Pohodu v sedle
Poutník