Suzuki GS 500E (2007)

Vlastník Myšoun
Vloženo 3.10.2010
Aktualizováno 3.10.2010

Krásná, nová, hodná a přívětivá. Připravená kdykoliv vyrazit na cestu. Bezproblémová. Do začátku dobrá volba.

Moje první motorka po dvaceti letech. (Ta úplně první byla ČZ 175). GS 500F jsem zvolil záměrně jako stroj vhodný pro znovuzačínajícího motorkáře "zelenáče", abych si nerozbil tlamu hned za prvním rohem. \r
Jelikož jsem Géesko koupil nové a dobře jej zajel, dodržoval všechny servisní prohlídky, odměnilo se mi naprostou bezporuchovostí a nikdy mě nikde nenechalo.\r
Po dodatečné montáži kufru Givi jsem vyrážel na menší i delší vyjížďky. Několikrát jsem jel i s batůžkem, v plném zatížení stroje. Hodnotím, že sólo jízda byla pohoda, žádná střelba, motka byla hodná a odpouštěla chyby. Při jízdě ve dvou jí chyběl výkon a svižnost. Ale to jsem předpokládal a nijak mě to nepřekvapilo. Spotřeba na 100km v sólo jízdě "předpisově" byla cca 4 litry, s baťohem kolem 5,5 litrů. Sólo po dálnici s využitím "maximálky" se nedostala přes 6 litrů na 100km. \r
Pneu Bridgestone Battlax -origo dodávané, vydržely po celou dobu mého ježdění (cca 11.000 km) a ještě nebyly na odpis.\r
Kapotáž fungovala skvěle a při mírném nalehnutí na nádrž nefoukalo a cestování na vzdálenost 200 km na jeden zátah byla v pohodě. Sedlo celkem pohodlné, ale akorát při jízdě ve dvou mi při brždění batůžek sjížděl na záda. \r
Motor řadový dvouvál vydával občas v nižších otáčkách mírné vibrace. Po dvou létech drandění na GS jsem začal pokukovat po něčem dalším, silnějším, více na pohodové cestování i s bagáží. Géesko jsem prodal a nyní dělá radost dalšímu motorkáři.