Yamaha XV 535 Virago (1998)

Vlastník mrkini88
Vloženo 8.6.2010
Aktualizováno 17.11.2013

Lehká bouračka

Vloženo: 10.06.2010, Uskutečněno: 07.06.2010, Stav tachometru: 18120 km, Zhlédnuto: 15x

Po dlouhé době jsem měl konečně čas, tak jsem vyrazil s XVčkem na technickou kontorolu, která už byla dva měsíce prošlá
a bylo třeba jí udělat, aby se mohlo konečně jezdit. Jenže po cestě tam jsem potkal přede mnou autobus a za ním náklaďák. No, jedeme docela v klidu asi 80tkou a najednou autobus zastavuje protože daleko v protisměru jede auto a za ním záchranka, to auto v protisměru zastavilo, autobus v mém směru taky, aby udělaly místo záchrance a tím pádem zastavili celou kolonu, ve které jsem jel já, a jak tak dobržďuji, tak najednou hrozná rána a odhodilo mě to asi tři metry dopředu. V reflexu, abych to nenarval do kamionu přede mnou, tak jsem to strhnul do protisměru, ve kterým jela ta záchranka. Protože jsem věděl, že tam jede, rychle se mi povedlo zastavit, dokonce jsem udržel i stabilitu, takže jsem XVčko nepoložil a rychle jsem začal couvat zpátky, aby mě ta záchranka nepřeválcovala. Výsledek byl, že do mě narazil nějakej mladej kretén, který si tý kolony všimhl na poslední chvíli, nedobrzdil to a napálil to do mě.

Naštěstí to odnesl jenom spodní černý plastový blatník, který je v polovině zvlněný, držák na SPZ, která byla patřičně zohýbaná, jak je vidět na fotkách a odneslo to dost světlo, na kterým to na první pohled není vidět, ale držák, který je schovaný pod chromovou objímkou (která je zevnitř prasklá), je ohnutý, takže je to na výměnu celé lampy.

S tímhletím jsem dojel na technickou, kde se na mě koukali jako na exota, přímo se mi smáli do ksichtu, že mi v takovýmhle stavu nedaj, přitom to je jen kosmetická vada, která opravdu zamrzí, ale na jízdní funkce to nemá vliv. Díky bohu kolo, kardan i celá kyvka zůstaly netknuté, takže jsem mohl dojet po svých. Nakonec se mi je povedlo ukecat a přesvědčit, že to byla opravdu čerstvá rána, tak jsem ohnul jenom odrazku zpět a dali mi to. Výlet na technickou se opravdu vyplatil, ale člověk to neovlivní.

tatíkPé (9) napsal 19.02.2013 v 16:53

Štěstí v neštěstí!!!

boek (1) napsal 13.06.2010 v 22:24

Přes všechny lapálie docela Ti docela přálo štěstí. Jedu na STK příští týden, aspon vím na co si dát pozor.. na kolony a mladé kretény

• Velký servis

- Výměna přední a zadní pneu, - Výměna vzduchového filtru, - Výměna oleje ve vidlicích, - Výměna oleje a olejového filtru, - Výměna oleje v kardanu, - Seřízení a synchronizace karburátorů, - Montáž 12V zásuvky na ř

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.04.2014
    Uskutečněno: 21.06.2013
  • Městec Králové

Motorkářský sraz v Městci k příležitosti zahájení sezóny a křtu motocyklů

Typ: Sraz
    Vloženo: 19.05.2014
    Uskutečněno: 21.04.2012
  • Otevírání silnic Benátky nad Jizerou

Otevírání silnic pořádné Veteran Car Clubem Benátky nad Jizerou (skupinová vyjížďka)

Typ: Sraz
    Vloženo: 19.05.2014