Suzuki GSX 750 (1998)

Vlastník Prim
Vloženo 29.5.2010
Aktualizováno 30.6.2013

Moje prvotina - dny největší slávy už má sice dávno za sebou, ale je to krásný kus železa. Výkonu je alespoň podle mého víc než dost.

První dojmy - "Tlustou Bertu" jsem si přivezl 27.5.2010 s ještě horkým řidičákem v kapse, od té doby jsem z ní slezl jen na dva dny, když to podle počasí vypadalo na konec světa :) Zatím se oťukáváme, ale podle všeho měla u předchozích majitelů slušnou péči - byla sice evidentne padená - lepený jeden budík, odřené víko, širší řídítka a miniblinkry, ale jinak zdá se, šlape jako hodinky. Ještě půjde v dohledné době na seštelování karbeců, do čehož se radši vrtat nehodlam. Jak naskakujou najeté kilometry, dovoluju si k ní trochu víc, ale přece jen je výkonově daleko za tím, co jsem schopen využít - táhne na všechny kvalty, i ve dvou je jízda naprosto v pohodě... ztráta pružnosti je samozřejmě znát, ale ve dvou stejně člověk nehoní rychlostní rekordy... Jen manipulace na místě je trochu místo posilovny, přece jen to není nejlehčí holka... ale i to se mi na ní libí, je to poctivá kovářská práce. Časem přidám další popis i víc fotek.

Motorku bych doporučil pro - Začátečnící, klidnější jezdci, staormilci :)

Inazuma mi dělala v garáži radost 3 roky a skoro 20tkm... Byla první a už jen kvůli tomu se na ní bude velice těžko zapomínat :) Ale je načase zkusit i něco jiného.

Přes první obavy, jestli není 750 do začátku moc, mám dojem, že jsem volil nejlépe, jak bylo možné a zpětně bych asi neudělal nic jinak
- jde o velkou motorku, takže i přes můj vyžranější design jsem na ní nevypadal jako medvěd na kole. Zároveň nabídne dost pohodlí i pro baťůžek. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě větší váha, ale nic dramatického (pro holku jsou vhodnější moto)
- motor má dost síly, ale zároveň nenutí hned začátečníka k vytáčení, má oproti 6kám i dole co nabídnout. Nicméně mezi 7-10tis ot. je té srandy přece jen o něco víc :) Kolem 6tis ot trochu nepříjemně vibruje, jinak se ale vibrace projevují jen lehce a jsou tak nějak... sympaticky charakterní :)
- spotřeba sice není nic důležitého, ale i tak člověka docela potěší, že se pohybuje v rozmezí 4,5 - 6,5
- nízké sedlo dodá jistotu při manipulaci na místě

Celkově nejde o náčiní k lámání rychlostních rekordů nebo dlouhé dálniční přesuny (jasně, zvládne to, ale necítí se tam nejlépe), ale kdo hledá příjemnou motorku s duší, ať už na výlety ve dvou, začátky v jedné stopě, nebo i blbnutí na okreskách k vyčištění hlavy... Inazuma by nemusela být špatný parťák

hlemejzd999

lálinnem napsal 17.07.10 v 15:08

Pěkná Ina,ať slouží.

t-jedla
t-jedla napsal 23.06.10 v 19:57

Krasavice,která měla stát i u mě,ale ZR-7 přišla dřív Co nejvíc šťastných kilometrů bez potíží a nehod

Jarky
Jarky napsal 22.06.10 v 23:04