Yuki Vista 250 (2005)

Vlastník Fichta
Vloženo 5.5.2010
Aktualizováno 5.9.2021

Yuki Vista 250 (brumla), myslím si že je to pohodový stroj s vychytanýma vadama od předchoziho majitele, malou sptřebou a dostupné levné náhradní díly, vzhledově hezký a nebýt nápisu yuki na motoru tak nevim nevim co ostatní

Jincheng JC 250: prodána před nosem

První dojmy - Dojmy dobré , motorka jede dobře, splnila co sem o dní očekával. Je na ní hodně plastů zatím nic neprasklo až na boční kaslík ale byla to moje vina (nový stál cca 150kč) takže sranda. Chtělo by to možná pro jízdu ve dvouch ještě přitvrdit tlumení a perování jinak ok.

Doplňky na motorce - plexi, nosič, rolka, chlasták, padák, třásně, řazení z jinluna, led žárovky v kufrech

zatím jenom kladné dojmy čas ukáže co se z ní vyklube jede dobře a to i ve dvouch no čtyřtakt je čtyřtakt, zátah odspodu je příjemný jenom mně chybí ukazatel zařazeného stupně protože i na 5tku to vypadá jako na trojku ale asi jde ozvyk

2011 - najeto cca 12000 km,podruhé prasklý náhon tachometru, neřeším používám digitál, ztracený šroub na rámu - moje chyba nezkontrolováno před jízdou, jinak stále bezproblémový stroj.
Na 10tis. seřízené ventily.

Tak zpuchřela držící guma přerušovače blinkrů, odpad někam pod blatník a natekla do něj voda (začudilo se z něj) po vysušení prostříkání kontaktolem a připevnění na jine místo opět funkční, činská guma nic nevydrží pozor na to.

V roce 2012 vyměněna baterie na 8ah, velký rozdíl oproti originálu, točí to teď jak blázen a skončil problém se startováním po dlouhém stání.

V roce 2012 předěláno řazení. Původní řadička vyhozena a nahrazeno vidličkou z Jinluna 250 zastoupení na slovensku nebyl problém s objednáním a zasláním, výborná komunikace. Teď mnohem pohodlnější nastavení řazení tkzv, špičkou podřadit a patou zařadit o stupeň výš. Musel se předělat čep (jiný průměr).

V roce 2012 vyměněn řetěz, rozetka, a rozeta o zub menší, rozdíl minimální, vyměněn celý unašeč rozety i s ložiskem (poznatek nevydržel v r. 2013 opět vůle na ložisku a dál to neřeším jezdilo to i před tím s vůlí.

Tak tu máme rok 2016 a motorka kupodivu stále jede, zatím spokojenost doveze mě
všude. (neříkám že by to nechtělo něco silnějšího,ale finance nedovolují)

2018-2019 stále jezdím do práce a zpět sem tam nějaký výlet, sraz. Začala na moto občas vyskakovat 2ka nepravidelně zatím neřeším je to jen občas, jakoby to nedořadilo. Nemám náladu to půlit, ale asi mě to nemine.Jinak vyměněn brzdový třmen i s deskama vyšel lacinějc jak nový destičky (zajímavé). A přidřený náhon tachometru (převod u kola, promazáno a ok ), který zrušil tachometr, takže výměna za jiný samozřejmně čína, ale ne originál (odhaleno dřívější praskání náhonu). Nová přední pneu, ta původní byla jak kámen.Vyměněn orel na předním blatníku za jinou bestii kvůli ostrým hranám (problém na STK) světla zatím prošla, jo a vlajka s nosičem musela taky dolu (samozřejmě jen kvuli STK jinak stále na moto).

Sezona 2020 bude zřejmě beze změn, požehnání Vrchlabí, nějaký výlet a sraz a bude to jezdit dál , ještě upřesním.

vlam
vlam napsal 06.10.21 v 14:46 10b.

Ahoj,mám tu samou ( dva roky ).Také jsem ji vyfešákoval.Jsem už dědek ( 66 let ) , ale motorky miuju celý život.Rád bych si občas s někým o ní pokecal.
Jindra Doubek 605 296 631

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 06.08.13 v 21:05 10b.

suprovej mazlík gratulejšn

Hlaďour napsal 01.12.10 v 16:00

Pěkná, za 10b krátkou zimu

Jíroš.
Jíroš. napsal 07.05.10 v 20:08

Je dobře, že má obsah 250, Ty 125 jsou slabý. Dávám 10 a přeji hodně pohodových km.