Yamaha FZS 600 Fazer (1998)

Vlastník RodneyXV
Vloženo 26.3.2010
Aktualizováno 18.5.2016

Byla kradená, Policie jí ale našla a tak jsem jednou takhle zabrousil k sousedce na kukandu... Když řekla cenu, za kterou jí chce dát pryč, tak jsem neváhal! Jo a jsou k tomu veškeré doklady - ehmmm... tedy podstatná část koupě ;) Bez nich ani ránu!

První dojmy - Nasr*nost, nic jiného... Mašina byla v opravě u mechaniků "M a F" z Lomnice! Od chlápků, co staví svoje vlastní motorky, vozí z Ameriky a berou si slušný peníze, tak jsem čekal, že aspoň poznají proč to nestartuje a třeba kouknou i na motor! Zaplatil jsem něco přes 27 tisíc (díly + práce), práce byla nějakých 7 tisíc a zbytek cena dílů. Tzn, 20 tisíc za díly - to jsem si samozřejmě porovnával s cenama dílů tady na motorkářích a zaplatil jsem celkově o nějakých 5 tisíc víc, než kdybych si to tady na bazaru koupil sám a byly by ještě v lepším stavu. Protože mi dali promáčklou nádrž, sedlo už mělo taky sakra něco za sebou, neseřízené karburátory, za budíky si taky řekli snad o 1000,- kč víc, než byla cena tady... Prostě nasr*nost!!! JARO 2015: Tak jsem motorku prodal kamarádovi "za hubičku", vzal do ruky měřák a hned první den zjistil, že profíci tam nechali 2 pólovou spínačku místo 6 pólové, proto to nestartovalo(!!!), zjistil, že v motoru byl písek - nevyčištěno!!! 27 tisíc vyhozených oknem! Závěrem - vyměnil spínačku, náplně, přeměřil elektriku, vyčistil, chvíli točil klíčkem a nastartoval... Jeho investice aby jí zprovoznil byla 4.500! A já si říkám, proč na to nepřišli ONI? Sice jsem úkol já sám nedokončil, ale primární cíl byl dokončen - mrtvola byla oživena a dneska už drandí na značkách ty naše krásné silnice.

Zatím je ve stádiu akutního stavu nedostatku samostatnosti a spoléhá se na mojí peněženku a nabídce náhr. dílů. Snad někdy v květnu, bo červnu vyjedu... Ale dlouho se u mě neohřeje, nejšpíš půjde k tátovi jako dárek, protože mě zajímaj jenom choppery ;)
Předem spočítaná investice (výfuk, karbce, originál prdelka, lak a spousta dalšího) je cca 35.000,-kč, přesto se vyplatí, protože motor je prý ve velmi dobrém stavu a bude mít jen jiný předek - podle mýho gusta (2 chromovaná kukadla a nějaké drobnosti). Jo, ale chopper je chopper, to je moje slabina... Tady jenom zabrouzdám na krátký románek s nahatou mašinou a pak se vrátím k nekonečnému příběhu leštění chromů :)

robokope
robokope napsal 15.12.11 v 23:34

Hodně štěstí při přestavbě

Najt_Rajdr
Najt_Rajdr napsal 08.04.10 v 00:38

Kamaráde, než z ní budeš mít dvojkukadlového triumpha, ještě si počkáš, ale pak to bude cumel:)))

Marty--Mortimer
Marty--Mortimer napsal 26.03.10 v 18:40

no chlape prace fura,drzim hefty,at to dopadne

RodneyXV
RodneyXV napsal 26.03.10 v 11:43

já jsem pekelník všechno co je moje je pekelný!!!

Rone
Rone napsal 26.03.10 v 11:31

Tak to jo když říkáš.To máš přímo z pekla ne?