Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 03.07.2015, Uskutečněno: 02.07.2015, Stav tachometru: 23909 km, Zhlédnuto: 158x

Jak jsem psal v úvodní stati dobíjení fungovalo na principu náhodných výbuchů. Jako dobíjelo to ale někdy líp někdy hůř (podle toho jak jsem přihnul kontakt) avšak na pokrytí jízdy se světly to nestačilo snad nikdy. Dobrá řešení jsou asi 2. Vape které řeší i zapalování a elektronický regulátor dobíjení od AEV. Pokud tam není originální zapalování se vším všudy tak už je v podstatě jedno co se namontuje. To hovoří víc pro VAPE. Na druhou stranu cena hovoří pro AEV a to nakonec rozhodlo. Podle manuálu stylu PUB (pro úplně blbé) je regulátor namontován v řádu minut a hlavně je možnost se kdykoli vrátit k mechanickému dobíjecímu relé. V kostce demontujete relé na jeho plastový držák namontujete AEV pak demontujete zátěžový odpor a 3mi dráty to propojíte – finiš. Funguje to bezvadně což potvrdila včerejší cca 200km dlouhá projížďka. Mějte se MAX

elektrika (0) napsal 02.06.2018 v 21:24

Ahoj Maxi, máš SZ.

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021