Jawa 250/559 panelka (1967)

Vlastník bumla
Vloženo 8.3.2010
Aktualizováno 17.1.2011

Jawička z roku 1967, klasický dvoutaktní jednoválec. Není to sice žádný závodní stroj, ale i tak je svezení na něm pěkné.

Jednoho krásného zimního večera jsem dumal co budu podnikat až zmizí ten proklatý sníh. Vzpoměl jsem si jak jsem se vozil na své jawičce, než jsem ji s prominutím, já blbec prodal. Tak jsem udělal rozhodnutí, koupím si zase Jawu. Rozhodnutí nakonec padlo na Panelku 250ccm, protože se mi vždy celkem líbila a nakonec dva kamarádi již vlastní tento motocykl, tak abych netrhal partu. Jednoho únorového sobotního rána jsem vzal auto a začal jsem objíždět inzeráty po republice. To jsem neutšil co dá práce sehnat tento motocykl ve slušném stavu s platnými doklady. Objezdil jsem několik inzerátů nakonec jsem jednu koupil v Jindřichově Hradci. Možná jsem za ní dal malinko více než byla její skutečná hodnota, ale lepší než vyrážet na další cestu někde po republice, projet hromadu nafty, nepočítám amortizaci a čas.
Motorka byla kompletní, s platnými doklady v polopřevodu na předchozího majitele. Technická skončila někdy v roce 2007, s tím že motorka je v technicky způsobilém stavu, pouze jen nedobíjí. Další drobnou vadou byl lak, který někdo udělal tak, že původní lak přebrousil a nastříkal. Na nádrži je patrné že nebyla ani odmaštěna a hůře dostupné části nebyly stříknuty vůbec. Žadné další vady jsem ale neshledal.
Cesta domů byla ve znamení neustálé kontroly motocyklu na přívěsném vozíku, který není zrovna konstruovaný na převoz tohoto typu nákladu. Tedy hlavně je o půl metru kratší než motorka. Domů jsem dorazil někdy kolem půl dvanácté večer. Za sebou jsem mel cca 600km a na nohou jsem byl od 5 ráno. Byl jsem nakonec velice rád že valnou část cesty řídil kamarád, protože jsem už napůl spal.

bumla
bumla napsal 30.03.21 v 21:10

Sice na ní skoro nejezdím, ale prodej rozhodně neplánuji.

Geonova
Geonova napsal 29.03.21 v 22:28 10b.

Krasavice ... není po 10 letech na prodej?

sidar
sidar napsal 08.03.10 v 20:51

pekna rozborka, drzim pesti. Dobijeni mne taky zlobilo, ale stator jsem nikde nesehnal, tak jsem to vyresil zarovkama slabsi wataze
10b

Waldas28
Waldas28 napsal 08.03.10 v 19:18

tak at se renovace povede