Suzuki DR 650 (1990)

Vloženo 31.1.2010
Aktualizováno 10.2.2019

Kolštejn aneb hromobití v Branné

Vloženo: 01.11.2013, Uskutečněno: 08.09.2013, Zhlédnuto: 4x

Na tento trip /to slovo se mi líbí čím dál víc / můžete pohlížet dvojím způsobem. Branná je krásné městečko zasazené mezi horami Jeseníků, tudíž klidně mohu doporučit milovníkům hor a krásných zatáček, ovšem po odsunu sudetských němců tak trochu Bohem zapomenutý kraj /pro ilustraci před 2.sv žilo v Branné 3.500 obyvatel, dnes 300/. I když jak sami vidíte na druhém foto, na jednoho dokonce ve full výbavě úplně zapomněli Třeba se stane maskotem Kolštejna Druhým aspektem jsou závody samotné. Trať vede přes náměstí, s poměrně velkým převýšením a troufám si říct, že svým charakterem a atmosférou podobnou u nás nenajdete. Komentoval to na živo legendární Karl von Březina a kdo si libuje ve starších závodních motocyklech nemůže být zklamán. Kapitolou samy o sobě jsou sajdy . měl bych-li celou akci nějak trefně pojmenovat nazval bych jí festivalem starých časů a show v jednom.. Taky musím vyseknout obrovskou poklonu pořadatelům. Za prvé vůbec netuším kde berou na uspořádání takové akce lidi /přihlédnu-li k hustotě stálého obyvatelstva v Jesenickách/ a za další - během závodu sajdkár zkolaboval jeden z diváků. Závod byl okamžitě zastaven a dotyčnému poskytnuta rychlá lékařská pomoc To mluví myslím samo za sebe. Ty závody jsou prostě dělány srdcem ve všech směrech jak u pořadatelů tak i u závodníků malá kuriozitka při přerušení závodu. Sajdy zůstaly stát na náměstí, jeden spolujezdec vytáhl ze sajdy petku s pitím a při živé diskuzi kolovala mezi všemi posádkami až do dna Nepředpokládám, že by tam byla destilovaná voda do chladiče Původně jsme tam měli jet ve třech- já, Igor a Zdenda . Zdenda ale těsně před tím našel na Vysočině nějaký "DAMEN MOTOCROSS" a že jede tam: Je to mladý kluk, tudíž jsem neměl proti kombinaci vůně benzínu a ladných ženských křivek se závody v Branné absolutně žádnou šanci . Igorovi pro změnu nikdo nechtěl vyměnit směnu, takže místo výletu do Jeseníků mazal do práce. Podle SMS zpráv v daném dni soudím, že trpěl v práci jak kůň /hlavně psychicky/ Ve finále jsem jel sám, ale vůbec to nevadilo. Příští rok tam mrknem znova, protože bohatá divácká kulisa a úžasná atmosféra stojí určitě za to

JirkaMetal (1) napsal 04.10.2014 v 21:47

Aha,už Mě to je jasný ten chlápek od vedle Mě byl povědomý

Mann (1532) napsal 04.10.2014 v 21:43

Ti tam jsou snad 4. století Tady máš aktuální foto z letošního ročníku

JirkaMetal (1) napsal 04.10.2014 v 21:31

Sakra druhé foto,už jsou tu zas,teď si říkaj NATO ! Samo to jen pro odlehčení no né,

Wildaja (44) napsal 12.09.2014 v 17:12

Vypadá to na skvělou akci, vlastně ne ... byla to podle tvého popisu, pohledu a fotek skvělá akce a já sama za sebe, byť mi adrenalin nevadí ... bych si do sajdy nelehla a asi bych se chvílemi na ně ani nemohla dívat . Měla bych strach za ně .

Mann (1532) napsal 02.11.2013 v 21:38

Pří vší úctě Igore - s pampersama se lépe leze do textilu Já bych je nepotřeboval, poněvadž nemám odvahu letět 20 cm nad asfaltem v těchto rychlostech

-Jandys- (16) napsal 02.11.2013 v 21:29

Jo já bych to zkusil!!!Kombinézu už sice nemám ale to se dá pořešit Cvičně bych si zajel na té tuším staré BSA místo "Jardy" a ostře aspoň 2-3 kola na té sajdě od Suzy s motorem 3.válcem 750 GT 2T-mazec a rachot Domluv mi to na příště

Martic (13) napsal 02.11.2013 v 01:45

Přes Kolštejn jsem letos projel a je to nádherné místo . Ty závody musela být úžasná podívaná .

Mann (1532) napsal 01.11.2013 v 21:06

to Hery22: klidně se přidej i když pojedou třeba všichni v tu dobu jsme tě měl fixnutého na GSX-R a to by bylo trápení pro oba
ALE CO TA ODPOVĚĎ - SEDLI NEBO NESEDLI?

-Jandys- (16) napsal 01.11.2013 v 20:22

Jojo,ten pocit nasát tu vůni a trnout za zatáčkou při každém výjezdu barácejících krásných starých ale i mladších mašin,to je ono,ty vstávající chlupy po celém těle když profrčí postarší "pětikule nebo sedmpade" od Suzuki či Hondy,nebo se dívat na neuvěřitelné kousky Jardy Exnera v sajdě,pánejo nádhera a škoda že já tam tehdy nemohl,jináč moc pěkné a výztižné fotky

marcel666vtr (0) napsal 01.11.2013 v 18:02

Kolštejn to je paráda,loni jsem na závodech byl a byla to super podívaná

Tuareg-Tengai (1) napsal 01.11.2013 v 16:38

toje ale paráda tohle žeru

Hery22 (20) napsal 01.11.2013 v 16:26

pěkné
toho fousatého pána v žluté kombinéze jsem už viděl na hodně veterán závodech, snad na všech, kde jsem byl
Příště jak nikdo nebude moct, tak se rád se připojím, vyjedu si rád kdykoliv, pokud budu mít volno

Mann (1532) napsal 01.11.2013 v 16:10

P:S: Ruku na srdce dámy a pánové /každý na svoje /. Kdo z vás by našel odvahu si do té sajdy sednout/lehnout?

• Momentky

z letošního Brna. Zajímavá zkušenost, která měla jednu výhodu a jednu nevýhodu. :-) Výhodou je, že máte na slušnou fotku docela hodně pokusů :-D nevýhodou byla ta jejich pekelná rychlost

Vloženo: 25.08.2019
    Uskutečněno: 25.08.2019
  • Pour féliciter 2018

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé jedné stopy :-) přeji Všem pohodové Vánoce a do nastávajícího roku i sezóny klidnou mysl, čiré hledí a hlavně benzín v nádrži :-D ;-)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 21.12.2017
    Uskutečněno: 24.12.2017
    Tachometr: 2018km
  • Minulé století

Při jedné nutné probírce papírů na potřebné/nepotřebné, no .. ... spíše jsem v tom svém mrdňajzu potřeboval něco akutně najít, jsem narazil na pár fotek, v čase a prachu už pozvolna zapomenutých. Prohlížím si je, sám se

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.11.2015