Honda CBR 125R (2007)

Vlastník Double
Vloženo 9.1.2010
Aktualizováno 1.7.2010

Standard cbr 125, dokoupeny nové gumy continentalky GO!, spodní plasty, blinkry, koupena padená, pouze podraný výfuk,zatím dva roky spokojeného ježdění.

Moje první motorka na kterou jsem okusil. Báječná, jednoduše super. Najezdil sem na ní circa 6 000 km, vše úplně hladce bez sebemenšího problému. Díky malé hmotnosti a štíhlosti, která je jí mnohdy je vytýkaná je dokonale obratná a mrštná. Poslechne vás a podrží i v prvních nejistých momentech ježdění.

Proč jsem se rozhodl právě pro tuto motorku? Zaprvé, před třema rokama nebylo zdaleka tak na výběr jako je dnes. Zjednodušeně, buď ste si vybrali 2takt nebo céberu nebo nějaký starší motorky 4taktový. 2 takt jsem nechtěl - zvuk, spotřeba, nestálost , rozhodl sem se pro cbr. Je pravda že motor této motorky se nedá srovnávat se svižností dvoutaktu, obzvláště otevřenýho, ale zase má mnohé jiné výhody:
Spotřeba - výhoda čislo jedna ( pro studenta který vyžívá z peněž, které si vydělá na brigádách ideální). Nemusíte se bát zajet i někam dál,3,5 l - 4 l na stovku je opravdu za hubičku.
Důvěra - pro člověka který si chce více užívat jízdu než montáž v motorce, honda je honda
Rychlost- Ne zrovna výhoda, maximálně to dá 145-150 ale to opravdu s kopcem s hurikánem v zádech, 11 tisíc otáček :), 120 na rovince bez sebemenšího problému a pro lidi jako já, kteří 125ky berou jako bránu do světa motorek je to více než dost veřte mi. Není to o tom sednout v šestnácti na motorku, vytočit to jak magor a letět jak střela. Jasně každý to zkusí, ale takhle motorka je o naučení se zatáček a aby člověk poznal na hovno situace.Prostě taková přípravka.

Abych to shrnul, i při dnešním výběru 125tek bych šel znovu do cebery...pokud vám jde spíš o to se něco naučit než se předvádět :)

SimonaL

grovestreet napsal 12.01.10 v 23:59

máš pěknej popis i motorku! Tak přeju hodně štěstí 10b

Double
Double napsal 11.01.10 v 22:36

Díky, nejvíc sem nakloněný Kawe zx 6, jenže ji nemůžu zatím nějak rozumně sehnat. Jinak sem taky přemyšlel o dvou naháčích a to Kawe ER 6 a Suze GSR 600...nevím nevím musím si to ještě pořádně rozmyslet, jak to vypadá venku...ještě mám čas :)

Martic
Martic napsal 09.01.10 v 20:31

Pěkná Hondice a všechno co píšeš je pravda pravdoucí, takže za deset .
Ať ti to lítá .