Yamaha WR 250F (2003)

Vlastník Rudy11
Vloženo 5.12.2009
Aktualizováno 17.9.2011

Je to moja druhá motorka hneď po Kawasaki KMX 125.Je to neporovnatelný rozdiel výkon, podvozok, ovládatelnosť a celkovo jazda na takejto motorke je už úplne niečo iné ako jazda cestnom endure(KMX) Som druhý majiteľ, pri kúpe skoro funglovica.

Takže ako som spomínal prechod z 2T kolobežky:) na 4T závodne endurko bola
pre mna veľmi príjemna zmena. Každopádne keby že ostanem pri Kawe tak by sa štýlom mojej jazdy čím skôr rosypala . Na WRke mám momentálne nabehane okolo 150 MH po dvoch sezónach hobby jazdenia. Čo sa týka opráv, zaťial som menil len bežný spotrebný materiál: spojkové lamely a plechy , rozvodové reťaze, ložiská v prepákovani a v kyvke, brzdové doštičky, reťazovú sadu, predný a zadný blatník samozrejme mojou nešikovnosťou , spojkové lanko, gripy, repas tlmičov predok + zadok. Motorka je bez svetiel, plasty z YZFy,tlmiče v úprave Racatech a ladený výfuk HGS.
Olej mením každých 15MH plus olejový filter. Je to veľmi vdačná motorka ktorá nieje veľmi náročna na údržbu narozdiel od motokrosovych motoriek. Motor ma plynulí priebeh výkonu . Nevýhodu vidím v mechanickej spojke ktora funguje o poznanie tažšie ako hydraulická spojka. Ďalej predná brzda nebrzdí podľa mojich predstáv to môže byť spôsobene nevhodnými brzd. doštičkami.
A posledná vec ktorá mi nevyhovuje su predné teleskopy ktoré nefungujú absolútne podľa mojich predstáv ale chyba bude zrejme v nastaveni a vo výške oleja a hustote
Ale aj pre zopár týchto nedostakov ktoré sa dajú hravo odstranit túto motorku odporučím každému kto chce kvalitné enduro ktore si nevyžaduje veľke investície. Spotreba je neporovnateľne nižšia oproti dvojtaktu. Treba spomenúť že pri kúpe novej wrky je potrebné urobiť zopár úprav: otvoriť airbox, pretryskovať karburátor, odblokovať aretáciu plynovej rukoväte, odstrániť AIS prípadne ak výkon po odblokovaní nepostačuje tak ešte dokúpiť ladený výfuk.

___
Január-Február 2011 Prebiehala zimná údržba(TO SOM EŠTE NETUŠIL ŽE JU TAK SKORO PREDÁM) = kopec času stráveneho v dielny + kopec prachov vyhodených na diely

August 2011 Motorka predaná :( (Zamiloval som si Bavorák)

endur
endur napsal 19.11.13 v 11:06

Pěkná motka,výkonná a spolehlivá.Mám stejnou ,na mě je trochu vysoká.Ať Ti to jezdí 10 bodů

Áda17
Áda17 napsal 07.01.12 v 17:15

nádhera to by se mi jednou líbilo

V4L1
V4L1 napsal 14.12.09 v 15:06

Taky mám kolikrát chuť se vyřádit - s mojí motkou to ale moc nejde máš to za 10b

medvidka
medvidka napsal 13.12.09 v 18:24