Yamaha XJ 900 (1999)

Vlastník Werewolf
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 11.10.2009

Sezóna 2007. Mastodont gigantus! Je to lokomotiva na dvou kolech, která převálcuje vše co jí příjde do cesty, ale když je v pohybu, tak je to paráda.

Tak tahle motorka je opravdu pro pořádný chlapy! Váha 265Kg a enormní výška sedla z ní dělá obrovitánskou mrchu. No... Se svejma cca. 177cm jsem ani nedošáhnul oběma nohama na zem a musel vždycky ze sedla sklouznout na jednu stranu ("velice praktické"). :)

Ale na druhou stranu, cesťák se vším všudy. Motor má kultivovaný projev a táhne od spoda jak lokomotiva. Kardan ulehčuje údržbu, ale těžiště je dost vysoko a díky enormní váze je jakákoliv manipulace bez motoru, nebo i pod 30km/h jak posilovna. Sedlo je ale naprostá libovka a patří k těm nejpohodlnějším, na kterých jsem kdy seděl. Posez není o nic horší a vydrží se na něm hooodně dlouho.

Škoda jen tý 5ti stupňový převodovky. Šestka by se hodila ve vyšších rychlostech a obzvláště na dálnici. Diversion jede pak zbytečně na vysoký otáčky. A ta spotřeba!!! Od 110km/h to žere i trávu kolem silnice a 180km/h vám palivoměr padá přímo před očima!

Dasaaa
Dasaaa napsal 14.12.10 v 15:44

No jsem si ji také koupila a nepřipadám si jak pořádnej chlap. Budu se muset asi kouknout blíže))).
Spíš mi přjde jako ovladatelná pohodlná kočička.. No doufám, že jsi ji tímto nedegradovala) .. Také mi příjde opravdu super i když na ní mám vlastně uplně prd nalítáno. Hodně šťasntných Km v sedle otohodle mazlíka))

codyk
codyk napsal 19.10.09 v 20:06