Honda VTR 1000 SP1 (2001)

Vlastník Sobi
Vloženo 16.7.2009
Aktualizováno 11.4.2014

Druhá SP1čka v garáži.Prostě chci jednu ve skoro originále a druhou takovou, jaká se mi líbí. Oproti originálu pouze pancéře a LeoVince výfuky

První dojmy - na první dojem působí jako velká motorka, ale opak je pravdou. Je realtivně malá. Kdo bud epřecházet ze čtyřválu, zřejmě nebude ohromen, ale na Spčku se musí člověk naučit.

O SPčkách toho bylo napsáno už hodně, takže se moc rozepisovat nebudu. Je fakt, že po svezení se s HRCdíly (ECU+vstřiky)a bez nich je to "trošku" jiná motorka, ale jinak platí vše co píší ostatní. Tzn. nepohodlná, tvrdá a když tomu na okruhu dáš, tak si opravdu vezme z nádrže. Na druhou stranu, takovou motorku si nepořídí každý. Láska ke dvouválu je prostě láska s velkým L. Během 14 dní co ji vlastním jsem dvakrát navštívil automotodrom v Brně, kde jsem přišel na nějaké drobné nedostatky jako mírná vůle v krku, začalo pouštět pravé gufero na tlumiči a takové drobnosti, které bude třeba urychleně opravit a na druhou stranu si zlepšit čas na 2:24,3 z 2:28,5(ducduc749) taky není špatný. Takže sumasumárum maxiální spokojenost.

A ještě jedna malá drobnost ohledně spotřeby. Mýtus žravce - ano žere, ale při přejezdu z Brna domů dle předpisů +10-20% jsem jel pumpa pumpa asi 160km za 5,9/100km! Jen je to lehce nepohodlné a hlavně nudné. Normální moje spotřeba je kolem 7,5l.

EDit: Tak konečně Brno pod 2:20, resp. 2:19,7

EDit: Rokosiho motorka opravena a použita jako základ pro originál, moje původní se přestšhovala pod nový log v kabátu Cabiin, viz. druhý log.

Prodáno, snad bude novému majiteli dělat jen radost.

fujitsubo
fujitsubo napsal 11.04.14 v 21:19

Slibuju, ze se o ni budu starat a rozmazlovat, protoze s touhle kovarinou si ckovek kupuje i kus zavodni historie. Jen je to ted peklo to vydrzet ten vikend v praci s tim, ze ji nemuzu ani nastartovat. Jo a ted mi volal, ten s tou R1, ze by ji prodal... Byl celkem zklamanej, ale hlavi, je ze ja jsem happy, jen doufam, ze si sednem. Kazdopadne diky... Ten muj kup, byla opravdu akce kulovy blesk:)))

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 05.08.12 v 21:24

Nádhera

prusles
prusles napsal 29.07.12 v 10:26

parádička máš vkus... jen škoda že těch pěkných a zachovalých kousků je jako šafránu... ... 10b

Jarky
Jarky napsal 29.07.12 v 09:34

fak moc pěkny VTRko 10b hodně km bez nehod

olha
olha napsal 04.05.12 v 21:17

Ahoj. Díky. Tady to je taky parádní stroj . Přeju pohodu v sedle. .