Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Blade23
Vloženo 8.6.2009
Aktualizováno 29.5.2012

Dost mě štvala, ale to jen kvůli tomu že jsem ji nedopřával správnou péči, teď mi dělá jen radost

Koupená v roce 2008.
První rok a půl neskutečné problémy, chvíli jezdila pak zas ne a pořád dokolečka. Věčné problémy s falešným vzduchem, nestartováním atd.

Koncem roku 2010 provedena GO motoru, v tomtéž roce najeto v zajížděcím módu cca 1500km.

Rok 2011
dokončeno zajíždění, začátkem roku ještě zajížděcí nastavení, pak už jsem se na to vykašlal, míchám 1:40 Mogul TS a jehla už na prostředku.
Motorka startuje na škaredý pohled, studená i zahřátá, táhne úplně neskutečně už od nízkých otáček a spotřebu mám kolem 4 - 4,5l.
První delší výlet (za víkend 800km) zvládla bez problémů i přes to, že nám cestou zpátky pršelo.
Jsem nadšený z toho jak parádně jezdí, kor po těch prvních dvou letech kdy byly jen problémy, poučení pro příště? Mít motor v cajku a dopřávat ji základní pravidelnou údržbu, tenhle pracant mi to vrací každý den na cestě do práce a o víkendech na výletech.

Rok 2012
už od konce loňského roku změna oleje na Lavio, zatím maximální spokojenost. Rovněž máme za sebou zatím asi nejlepší vyjížďku a to na Buchlovské kopce, za to díky Franklinovi že mě tam vytáhnul.
Novinkou budou gumy, zadní Sava už je hotová, přední už pomalu taky, objednány po dlouhém zvažování Micheliny, uvidíme co to dokáže.
Motor si nádherně sednul, ve dvou lidech a celkové zátěži jsme se klidnou jízdou dostali na spotřebu pod 4 litry, což je nádhera.
Menší mušky se sem tam objeví, ale to by nebyla Jawa, třeba po výletu na "Buchláky" byl zjišťen exitus předního ložiska, opraví se s výmenou pneu.
Jezdím hodně, sice už né do práce, ale o víkendech ji větrám pořádně, nicméně už začínám mít pocit že mi přestává stačit, tak se uvidí, jestli v průběhu roku k ní něco nepřibude.

Rychty
Rychty napsal 04.02.12 v 15:00

Krasa 10 B

speedwayHanzz
speedwayHanzz napsal 09.01.10 v 16:37

Pěkná JAWA

golem92
golem92 napsal 06.12.09 v 12:37

Nádherná,takovejch kousků už není moc,tak si ji považuj a kdyby jsi ji dával z rodinných důvodů pryč,tak se ozvy.Přeju hodně št´astných km bez nehod a dávám jasných 10 bodů

CZJawa
CZJawa napsal 27.06.09 v 12:42

opravdu moc moc pěkná Jawa tak ať ti slouží !

JyrkaFM
JyrkaFM napsal 21.06.09 v 13:35

Je krásná, ale nebudu ti to tu spamovat