Yamaha TDM 900 (2004)

Vlastník czFrancouz
Vloženo 27.4.2009
Aktualizováno 23.6.2014

Koupě srdcem i rozumem. Motorka kterou často nepotkáš, která dobře vypadá a splní tvoje očekávání když si na vážkách mezi cestákem a sportem.
Nyní je na prodej, i když se mi vůbec nechce:(

První dojmy - -

Když se mě někdo neznalý zeptá "jak to vypadá?" často používám "je to takovej hybrid" a nemyslím to vůbec hanlivě. Je to motorka s originálním charizmem. Je to TDM 900

Koupil jsem ji jako lehce bouranej dovoz z Itálie s pravým plastem na svaření a pomačkaným výfukem. (dostal jsem v ceně použitej bez šrámu)

Největší problém byl však s barvou. Yamaha prodává pouze lakovaný díly a já se tý krásný antracitový šedi nechtěl vzdát. Tak sem si připlatil :O

Do výbavy motorky jsem moc neinvestoval, padáček od Givi však dodal trochu dospělejší dojem a na cesty jsem to vybavil velkým kufrem a postranníma bagama, který občas zamávají s aerodynamikou. Mj. nerezový pancířek motoru vlastní výroby, který by měl zabránit přílišnému oprýskání barvy od štěrku.
Servis prozatím jen periodický. Pořád to jezdí, až mě to zaráží. (hloupě ale srovnávám s Jawou)

Motor: Visuelně pěkně napasovanej, bez značných vibrací, bezvadný starty s automatickým sytičem za každých okolností, sériový zvuk dvouválce nic moc, ale přeci jenom ty dvouválce mají svoje kouzlo. Někdy v létě se hůř odchlazuje, když doprava stojí fakt za velký h...

Cestování ve dvou (cca 160kg) ani nepociťuje a sólo bere zřetelně už od spodku. Já si ho však více užívám ve vyšších točkách, kde je zábavnější.

Převodovka: Dobře odstupněný kvalty na motorce tohoto typu, přesná aretace bez kopanců.

Podvozek: Stavitelný zadek se dá bezvadně využít hlavně když vezu i drahuši, jen se trochu hůře manipuluje s klíčem při štelování. Motorka je celkově naladěná do měka, takže když se do toho troch obuju, mezi prvníma to odnáší hlavní stojan.(už je dole)

Jízdní vlastnosti: Doopravdy pohodlná motorka, a to i pro spolujezdce. Výška sedla bude optimální pro lidi tak od 175cm a mých 185cm se vejde bezvadně. Rám by chtěl ve vyšších rychlostech už trošku přitvrdit, ale celkově výše položené těžiště, při sportovnější jízdě na dobrým dojmu nikdy nepřidá.

Holt, všechno má své pro a proti.

Peca_B6
Peca_B6 napsal 17.06.11 v 06:50

A neválí se ti ještě doma ten centrální stojánek? Sháním ho. Když tak napiš na peca.blaha@seznam.cz

o1da
o1da napsal 28.07.10 v 13:03

Dobrá recenze a fakt pěkný stroj TDM 900 u mě už nějakou dobu vede jako kandidát na příští moto - snad se taky dočkám

Želva_2
Želva_2 napsal 31.03.10 v 17:56

Moc pekna Myslim, ze ted po zime ji prodas rychle. Kdybych mel prachy, tak bych ji urcite zvazil

rafek.
rafek. napsal 27.05.09 v 12:59

jo jo koukám po ní čím dál níc. Zatím vstřebávám informace a názory. Zajímalo by mně jestli se dá zdvyhnout na šavlích aby vypadala trochu víc jako enduro rafek

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 27.04.09 v 20:43