Yamaha FZS 600 Fazer (2001)

Vlastník Moon-Rider
Vloženo 25.4.2009
Aktualizováno 17.12.2011

První generace dneska už legendárního naháče, kterýho proslavily hlavně brzdy z R1 a motor z divošky Thundercat.

Fazer je moje první motorka, takže spíš než popis vlastností v extrémních provozních situacích můžu hodnotit prima design , jednoduchou údžbu, spolehlivost a nezáludnou, čitelnou agilitu.

Design: Líbí se mi, všechno je tam, kde má být. Ostatně - koupili byste si něco tak osobitého jako je motorka, kdyby se vám nelíbila? Je to poslední ročník první generace fazerů, kterou neomylně poznáte podle menších, spíše obdelníkových světel. Někde jsem četl příměr, že jde o "streetovsky agresivní" design, ale to je vhodné spíš pro individuální posouzení než jako škatulka, řek' bych.

Údržba: Je přesně taková, jakou vyžaduje mašina téhle koncepce - řetěz, karburátory, atd. - totiž majitelé řemenů, kardanů a stříkaček si můžou mnout ruce, ale koho, kdo má svojí motku rád, by obtěžovalo jednou za pár set km nastříknout řetěz a při zazimování vypustit plovákový komory karburátorů? Olej mi ani po 40kkm vůbec nežere, takže jenom dolejvám benzín a občas stříkám na ten řetěz..

Spolehlivost: Po základním zazimování chytnul na jaře napodruhé, což mě potěšilo. Pozlobil mě zatím jenom letitý akumulátor, který stačilo dobít, a to nelze definovat jako závadu.

Jízdní vlastnosti
: Jako u jednoho z těch silnějších šestikil, která můžete osedlat, bez výkonových propadů. Do 5000min-1 jako beránek, výše se začíná chovat jako supersport. Neradno podtáčet, chrčením vám dá najevo, že ho to trochu sere, ale neškube - hodná motorka. Těch necelých sto koníků se kolem 9000min-1 dost rozpeláší, ale tak vysoko pošlu rafičku jenom výjimečně. Brzdy jsou u týhle mašiny kapitola sama pro sebe. Ostatně dost se o nich napsalo už jinde. Jenom zopakuju, že jde o modré čtyřpístky, které krotily i takovou bestii, jakou byla YZF R1. Brzdí skvěle a už po pár desítkách kilometrů i laik jako já poměrně přesně ví, jak páčku přední brzdy stisknout, aby se dostavil požadovaný efekt. Na většinu jízdních situací stačí ukazovák (prostředník si tedy můžete šetřit na neukázněné plechovkáře poté, co máte dobržděno a chcete jim poslat svůj pozdrav.. ).

Summary: Je to super motorka, která nezaskočí začátečníka a nezklame nejednoho střelce.

Fazer-MEN
Fazer-MEN napsal 23.02.10 v 17:43

Zdárek kolego,mám z tvýho popisu dobrej pocit,já s Fazerem začínám a jsem zvědavej jak si budem rozumět.. moc se mi líbý jak je udělanej..tak snad to bude ok, a mimochodem ta tvá modrá barvička je pěkná..tak mnoho štastných km..čusík

Yaya-FZS
Yaya-FZS napsal 13.12.09 v 17:23

Pěkná a ta modrá no jedině 10b.

sooky
sooky napsal 01.11.09 v 11:32

Tak ty stupacky, to je luxus!!!

Zdenek.FZS600
Zdenek.FZS600 napsal 31.10.09 v 17:56