Honda VFR 800 (2008)

Vlastník Arno
Vloženo 23.4.2009
Aktualizováno 13.5.2018

Nádherná tygřice! V r.2008 jsem opustil svou lásku CBF600 a vyměnil jí za funglovku VFR800ABS. Rozdíly jsou tak markantní, že je zbytečné je zde zmiňovat! Prostě je to jiná mašina! Na druhé straně, kdybych nepoznal CBFku, tak bych neuměl ocenit VFRku

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně) - Bez problémů! Vše OK! Vřele doporučuji! Šéfuje tomu Marek, možná ho někteří znáte, také jezdívá na okruhy atp.

První dojmy - Zpočátku trochu respekt z vyššího těžiště, ale po pár desítkách kiláků vše ok! Je to má první "stříkačka" což hrálo jednu z hlavních roli při její koupi! S karbecem jsem si párkrát docela "užil" a tak trochu jsem na něj zanevřel! Také jsem přesedlal z naháče na kapotáž, což mě velmi mile překvapilo, obzvláště si konečně oddechly mé klouby! :-) Také se sezení v mírném předklonu jsem měl zpočátku obavy, ale ukázaly se jako zbytečné, ba naopak mi teď připadá vzpřímený posez (jako na mém starém naháči) už nepřirozený!

Doplňky na motorce - - vyhřívané gripy (super věc!!!)
- cestovní plexi (pro cestování je to pohodlnější)
- kufry (originál)
- navigace Garmin Zumo 550 (maximální spokojenost!)

Sice jsem toho až tak moc nenajezdil, ale podařilo se už projet kousek rakouských a německých alp. Byl jsem v tandemu, plné všechny tři kufry, takže jsem měl obavy, že to bude cítit na výkonu, ale naštěstí se to dalo!
V sólo jízdě má VFRka krásný zátah a dá se s ní jet i celkem sportovně ... alespoň dle mého subjektivního pocitu . Bohužel se mi jeví trošku těžká, hlavně při manévrování na parkingu apod., ale je to vlastně "cesťák", tak bych si neměl ztěžovat!
Brzdy jsou úžasné!!!, párkrát mi pomohlo i ABS, zvláště jsem jej ocenil v nouzi, když byl bordel na krajnici a borec s autem mě začal tlačit na svodidla, protože asi nevěděl, že jedu vedle něj (tzv. "mrtvý úhel" v bočním zrcátku)!!! Ale vůbec obecně, ten štěrk na asfaltu mi vždy nahání strach!
Také moc oceňuji kapotáž, kterou jsem na mém předchozím "naháči" neměl! Konečně to mohu prát přes 150 a více a "nesfoukává" mě to se sedla! )

Takže s těžkým srdcem musím dnes oznámit, že bohužel dnes, 13.5.2018 jsem jí byl nucen ze zdravotních důvodů prodat...
Tak jen moc a moc přeji, ať dobře slouží novému majiteli Martinovi a ať si jím hodně užije!

nightshejd
nightshejd napsal 29.07.15 v 22:56 10b.

Jestli se nemýlím, tak jsem ji potkal včera mezi Střítěží a Hnojníkem... Opravdu nádherný stroj!

Mazel
Mazel napsal 04.07.09 v 09:22

krasavice ,jsem u vefra uz 5 let a o jine masine nechci ani slyset...o Vtecu jsem taky uvazoval,ale pockam si na silnejsiho nastupce,kdyz se to nalozi s kuframa a ve dvojku,tak uz ty koniky chybi

brachacz
brachacz napsal 15.06.09 v 11:18

Dávám 10b za doplňky.

Sweep
Sweep napsal 10.05.09 v 21:46

Mnoho šťastných kilometrů! Sweep

majkys
majkys napsal 05.05.09 v 19:34

Super stroj, jasná 10, a uč se rychle, ať ji užíváš ve zdraví a vcelku Ahoj Majk