Honda CBF 1000 (2008)

Vlastník PavlinII
Vloženo 5.2.2009
Aktualizováno 7.6.2009

Červená CBF 1000 s koncovkami Akrapovič. Navíc je zásuvka v přední části pro nabíjení navigace a centrální stojan.

Spolehlivá mašina bez problémů. Jen číslo motoru nejde přečíst protože je moc hluboko :)

Koncept just-fit se opravdu povedl. Na cesty je naprosto neocenitelná, byli jsme s přítelkyní ve Francii a cestou jsme neměli jediný problém. Žádné bolesti zad, zápěstí ani nic podobného. Ve dvou lidech, vzpřímené pozici,s tank-bagem a kufrem za spolujezdcem nebylo 200km/h na německé dálnici problém.

Na denní ježdění mi také vyhovuje, na svou hmotnost jde lehce klopit do zatáček (i když supersporty jdou ohnout snadněji). Díky vyšší hmotnosti je perfektně stabilní. Nejsou tam žádné vibrace ani klepání ani při 200km/h.

Ve městě a kolonách je to jen na první rychlost, dvojka začíná mít smysl tak od 40km/h.

Brzdy jsou bez problémů, zabírají celkem razantně a nemají problém ubrzdit spolujezdce i s kufrem.

Přístrojová deska je celkem přehledná, jen u předchozí CBF 500 jsem byl zvyklý na hladové oko. Tady je ručička+červená oblast, žádný výrazný poplach se nekoná. Celkem jsem si na to musel zvykat (2x jsem tlačil)

Problémy:

Tak jako někteří další jsem ztratil šroubek, co drží stupačku spolujezdce. Stupačka neodletěla a nahradil jsem to obyčejným šroubkem.

Rozladilo se mi řízení někde v předních brýlých. Poprvé to v Hondě srovnali, když se to bez zjevné příčiny stalo podruhé tak bez problémů v rámci záruky vyměnili ložiska a horní i spodní díl. Prý je to první případ, který viděli.

Cekově rozhodně doporučuji. Výkonu má i pro dva na rozdávání a pohodlnou cestu. Ale není to supersport, takže si musíte rozmyslet pro jaký účel motorku chcete.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 24.04.16 v 08:42 10b.

Také hodnotím za 10b a rovnou se ptám, dají se ještě někde sehnat ty Akrapoviče? Vypadají nádherně!

ample
ample napsal 31.07.13 v 05:00 10b.

Báječná motorka, měl sem tu čest jí osedlat a byla to paráda.

MiraCBF
MiraCBF napsal 25.10.09 v 09:04

JAsně že za 10 co ty výfuky?jakej mají zvoooček?a kde si je splašil?díky

veselak73
veselak73 napsal 19.05.09 v 12:50

Pěkná CBF ! Zdravím do Horoušek!

ARCTIA
ARCTIA napsal 09.03.09 v 09:59