Suzuki GS 500E (1998)

Vlastník honza_k87
Vloženo 12.9.2005
Aktualizováno 8.5.2016

Skvělá motorka, najeto 50000km, zrychlení z 0 na 100 za 5,5s, spotřeba 3,5-4,5l, spokojenost!!! Motorka bude v létě na prodej, protože jsem po 11 letech na GS pořídil SV650S.

První dojmy - Lehce ovladatelná, hravá, úsporný provoz

Motorku bych doporučil pro - Géeso bych doporučil těm co začínají se silnějšími stroji a také těm co hledají motorku, která má být levná, ekonomická a spolehlivá a stačí jim 35kw.

Doplňky na motorce - miniblinkry, červený šrouby na motoru, digi tachometr, vyhřívané rukojeti, jiná světla, když je potřeba plexi a kufr

S Géesem jsem po najetí zhruba 25 000km velice spokojen, motorka má celkem slušný motor, který táhne zhruba od 4000ot. Motor je velmi podobný těm u konkurence (kawa ER-5, Honda CB, CBF), ale je jednoduší, pouze vzduchem chlazený. Má sice papírově o něco menší výkon, ale v praxi to není příliš znát. Kawa i Honda jsou o něco pohodlnější a větší, na delší cesty vhodnější, ale Súza je zase mrštnější a více hravá, prostě jízda na ní je zábavnější.
Motorka je velice spolehlivá, vrazil jsem do ní za 25 000km pouze asi 1100Kč za ventily, jinak žádné opravy (pouze výměna oleje, gum, vzduch. filtru, svíček a další běžné intervalové výměny).
Spotřebu hodnotím jako vynikající, géeso baští nejmín ze třech zminovaných pětistovek a pokud jedu s přítelkyní i s bagáží klidnou jízdou (točím kolem 7000ot/min) kolem 100km/h, běžně bere 3,5l, ani při ostré jízdě kdy jsem točil kolem 9000-10000Ot. jsem se nedostal přes 4,5l. Na dálnici při jízdě kolem 140km/h byla spotřeba lehce nad 4l. Olej mi můj motor nežere skoro vůbec, doléval jsem za těch 25 000km dohromady tak 0,5l.
Velkou výhodou je jednoduchost, za prvé je u ní velmi malá poruchovost a za druhé je každý schopen si spoustu věcí udělat sám.
Myslím, že vzhledem k ceně, za kterou se prodává,je to skvělá a hodně spolehlivá „velká“ motorka.

Cesty: Když mám čas tak jezdim různě po republice hlavně v jižních, středních, západních Čechách a na Vysočině, občas se projedu i na Moravu. V létě jsem na ni byl na Slovensku a paráda! Srazy: zatim Jizbice.

Matula-ledňák
Matula-ledňák napsal 25.09.11 v 10:53

Dokonalost jinak se GS nedá popsat :)

honza_k87
honza_k87 napsal 21.09.05 v 15:56

mám tam 130/80-17, protože 130/70-17 zrovna neměli a řek bych že ta guma je úplně v pohodě! Ale širší bych tam nedával, to jsem slyšel že jsou špatný..

napsal 21.09.05 v 14:24

Co to tam máš vzadu wobutý??? 140/80-18??? Drž se doporučených rozměrů 130/70-17, uvidíš, že se to bude chovat o hodně líp... Jinak pěkný(taky na ní mám štítek + miniblinkry)