Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník TomasFZS
Vloženo 15.5.2008
Aktualizováno 8.1.2011

Mášu mám asi pět měsíců a zatim jsem stihnul najet kolem 3000km (tacho 19300) a naprostá spokojenost.

Potom, co jsem prodal DT 125 jsem začal uvažovat o nějaké šestce. Hlavní kandidáti byli: Bandit, Hornet a Fazer...

... další kritérium bylo 25kw v TP (jinak sem chtěl spíš otevřenou). Po tříměsíčním každodenním hledání na inzercích a bazarech jsem našel Fazera 600, s 25kw v TP, v krásnym stavu.. Hned jsem se na něj jel podívat a za tejden už stál u mě v garáži :)

Dá se jezdit na pohodu se spotřebou kolem 5 litrů. Při ostřejší jízdě ale neni problém dostat se na 7-8 litrů na sto.

Motor mě překvapil docela slušným tahem od spodu(na tenhle objem)- ikdyž to neni pro něj to nej tak na šestku jede od 2tis. otáček plynule.

Na pohodu se dá jezdit mezi 3-5 tis. otáček. Po překročení 6-7tis. ot. chytne "druhej dech" a až do omezovače (13tis. ot.) výborně zrychluje. Z 0-100km/h zvládne kolem 3,5s. a max. zatím 220km/h. Na jedničku jede 100, na dvojku 140.. :)

22.7.2010 stav tachometru 34000km. Po 18tis. km v sedle téhle mašiny za 2 a půl roku bych měl pár postřehů. Začnu posazem a ovladatelností. Mám přes 190cm a na motorku se poskládám, ale dokážu si představit větší stroj (koukám po FZS 1000, CBR 1100XX, ZX-12R..). Kdoví, která bude další.. Zpět k Fazerovi: spolujezdec má celkem pohodlí, ale ve dvou už je znát, že Fazer ztrácí dech a tlumiče taky nestíhají. Pokud vezete lehonkou holčinu tak se to dá. Ovladatelnost super, jen přední vidlice se hodně potápí. Motor: musím říct, že ani po tý době co ji mám, nemůžu říct, že by byl slabej. Pokud jedete na poslední převodový stupeň řekněme 100km/h (točí 5tis. ot./min.) a potřebujete rychle předjet tak to chce jít až o 3 kvalty dolů a potom teprv vystřelí dopředu.. Prostě šestikilo. Neměnil bych, jenže ten "šestkový" spodek mi začíná vadit. Co se týče spotřeby paliva na 100km nemůžu si vůbec stěžovat. Dá se dostat v pohodě pod 5 litrů a to se nemusím moc snažit. Stačí netočit ji při rozjezdech k červenýmu a co nejvíc jezdit na šestej kvalt. Slovensko jsem jel se spotřebou kolem 4,7l/100km při tempu 120-150 s častym předjížděním. Spolehlivost motorky je na vysoké úrovni. Jediná závada byla mírně kapající vodní pumpa. Jinak měním jen spotřební věci. Pro toho, kdo se rozhoduje mezi Fazerem a Hornetem tak říkám Hornet je hravější, ale víc žere a před větrem nemá žádnou ochranu.

Na podzim prodávám, jestli má někdo zájem..

Mipule
Mipule napsal 28.09.13 v 23:40 10b.

Mazlík...

FiFi.
FiFi. napsal 10.04.10 v 21:10

Zdravim krajane, pěknej stroj..

vaco
vaco napsal 22.05.08 v 15:38

Zdravím Tě, krásný stroj – gratuluju! Přeju Ti do nové sezóny spoustu šťastných kilometrů. Mimochodem, jestli na motorce rád cestuješ, myslím, že by tě mohly zajímat tyhle stránky MOTOTURISTSHOP.CZ, mrkni na to, třeba se budou hodit. Tak zatím, třeba se někdy potkáme na silnici.

TomasFZS
TomasFZS napsal 20.05.08 v 18:59

jasný, já eště splácim .. ale doporučuju!

alex1.1
alex1.1 napsal 19.05.08 v 22:37

nádherná .mám ji v plánu na příští sezonu, teda pokud vydělám prachy