Moto Guzzi Nevada 750 (2005)

Vlastník Favor
Vloženo 28.3.2008
Aktualizováno 8.9.2008

1) Je to klasika,která asi nikdy nezestárne
2) dvouválec což jsem chtěl, jednoduchý zajímavý motor, pěkný zvuk
3) má to kardan
4) pohodlný posez i pro spolujezdce a pro mě dostatečný výkon a rozumná spotřeba

Ahoj všem!

Na Nevadě 750ie mám, společně se dvěma kamrády, kteří si ji také letos koupili (2007), odjetou první sezónu a mohu napsat jenom chválu.

Je to jedna z nejhezčích Guzzin a design je dotaženej ve všech směrech.Pokud ji dopřeješ pár "povinných" doplňků (plexi,padáky,opěrka) tak ji to z mého pohledu moc prospěje.

Kupoval jsem ji s najetými 13tis od německého dealera a nezaznamenal jsem jedinej problém. Jediné, co mě na jaře čeká je výměna zadních destiček a výměna oleje. Jezdím ve dvou a spotřeba se pohybuje kolem 4,5 - 5l/100km.

Je to moje první "velká" motorka a tak to byl docela skok. Ten dvouvál je někdy docela "tvrdej" takže si člověk na jeho charakter musí zvyknout. Pak už je to ale jen o zábavě a relaxu o kterém tahle motorka je.

Není příliš vhodná na rychlé přesuny kolem 140km/hod a výš i když těch 170km/hod také umí. O tom ale tahle motorka není.

Vyhovují ji spíše okresky a rychlost mezi 80-120 km/hod. Tam je to radost Nevadu "vodit".

Je to taková "holka pro všechno" i třeba pro každodenní dojíždění do práce.

Popojíždění v koloně je trochu problém a člověk si musí vypomoci spojkou ale to je asi charakter všech dvouválců, které nám to vynahradí až se cesta před námi uvolní.

Dva mínusy jsem přece našel :

1) Někdy mi tam chybí 6.rychlost, která by se na cestování hodila.

2) Vysoká závislost na týhle motorce :).

Kdybych měl měnit tak jedině za "velkou" Nevadu (Californie je o úplně jiném designu), která se bohužel nevyrábí, takže není co řešit.

Papanhe
Papanhe napsal 20.01.21 v 14:00 10b.

Hezká ?

Michal.72
Michal.72 napsal 17.03.18 v 11:33

Kráska ty barvy prostě super

Favor
Favor napsal 22.05.09 v 09:06

Díky moc chlapi.
Vám taky štěstíčko na cestách do nové sezóny.
Máte to oba v profilech moc pěkně napsaný.

BaluJarda
BaluJarda napsal 03.03.09 v 22:41

majkys
majkys napsal 23.01.09 v 18:53

Tvou závislost umím pochopit, závist je sviňa Je moc pěkná jak stylově, tak barvou. Hodně příjemných zážitků v nové motosezoně a návraty ve zdraví Ti přeje Majk