Kawasaki Zephyr 550 (1999)

Vlastník kawar550
Vloženo 26.2.2008
Aktualizováno 6.12.2014

Po desetileté pauze moje první větší mašina,takže se znova učím jezdit.Na začátek dost dobrá mašina.

První dojmy - Motorka hned po první jízdě padla do ruky,jen jsem si musel zvykat na větší výkon,,přeci jenom do té doby jsem sedlal Jawu 250.Překvapil mě příjemný posaz za řidítky,,takový přirozený přesně co jsem chtěl.A je to krásný klasický naháč kterých už moc není.

Doplňky na motorce - Na moto byl při koupi klín pod motorem s kterým jsem nějaký čas jezdil,ale pak jsem ho sundal a myslím že k dobru.Dále jsem vytvořil nosič zadního kufru,padáky a osadil přední plexi.

Mám jí již třetím rokem a vše v poho.Měnil jsem jen svíčky a olej.Teďka po zimě trochu stávkovala-nechtěla chytnout,vyndal jsem svíčky nahřál a asi tak na popáté chytla.Po seřízení karburátorů chytá bez problémů,,dále jsem vyměnil zapalovací kabely a udělal nosič na kufr.Jízda na moto je příjemná zhruba do 120 km,pak narůstá citelně protivítr.Nějakou dobu jsem jezdil i ve dvou a spolujezdec si moc nestěžoval,i já jsem si jízdu jako spolujezdec zkusil a soudím že by se dalo i ve dvou vyrazit na delší trasu.Ale myslím si že na cestování není,přeci jenom je znát nedostatek výkonu.
Spotřeba se pohybuje od 4,5-5,2 litru,,a větší servis zatím nebyl.

BaluJarda
BaluJarda napsal 10.03.09 v 17:15

czech_pilot
czech_pilot napsal 08.03.08 v 12:39

Zdarec...moooc pěknej Zephyrek ale musím souhlasit s Maanichkou že ten klín to trochu kazí.Ale jinak vypadá hodně libově přeju hodně šťastně ujetých kiláků

kawar550
kawar550 napsal 04.03.08 v 20:21

všem dík za komentáře,a taky přeji mnoho šťastně ujetých a do cíle vždy dojetých km.Jo a ten klín co tam mam tak origo určitě není,já to tak koupil,no a zatím nechal.

DennySV
DennySV napsal 27.02.08 v 18:05

Krásný kousek
Tak hodně km bez problémů

perlufanda
perlufanda napsal 27.02.08 v 16:06

Zephyr je moje oblíbená šikmooká motorka