Honda XRV 750 Africa Twin (1992)

Vlastník Africa_Jirka
Vloženo 20.5.2024
Aktualizováno 20.5.2024

Stará ale stále dobrá, velmi spolehlivá a zábavná motorka.

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Slyšel jsem že není tak spolehlivá jako Honda

První dojmy - Dobrá ovladatelnost jak na silnici tak i v terénu, originální sedlo na dlouhé trasy dost nepohodlné.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho větší postavy kdo rád cestuje a baví ho i jízda mimo silnice.

Doplňky na motorce - Padací rámy, horní plastový kufr, boční hliníkové kufry, výfuk african queen.

Velmi univerzální a spolehlivý stroj který pobaví jak na silnici tak i v lehčím terénu.
Brzdy naprosto dostačující, motor by za mě mohl mít míc výkonu ale stačí to. Ovladatelnost a podvozek super. Spotřeba cca kolem šesti litrů na silnici, při ostřejší jízdě si vezme i 7,5l.
S motorkou se dá i dobře cestovat, jen doporučuji nechat si udělat pohodlnější sedlo (originál je dost tvrdé).
Úložný prostor nemá skoro žádný, jen malou schránku na levém boku pod sedlem, ale já jsem si to rozšířil o hliníkové boční kufry takže není problém.
Po dvou letech aktivního ježdění se neobjevila žádná závada a motor šlape jak hodinky.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 27.05.24 v 06:21 10b.

krásný retro. To byli ještě normální mašiny.

pali3x
pali3x napsal 21.05.24 v 21:29 10b.

Skvelý "youngtimer"
Mám také nutkanie povedať, že bežne si človek podobnú Afriku už na jazdenie nekúpi. Určite to nie je lacné a za podobnú cenu sú určite aj modernejšie motorky.
Ale ináč PARÁDA - určite by som sa za podobnou motorkou ohliadol

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 21.05.24 v 20:25

Samozřejmě.Moc pěkná barevná kombinace.

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 21.05.24 v 20:25 10b.

Samozřejmě.Moc pěkná barevná kombinace.

TK77
TK77 napsal 20.05.24 v 21:53 10b.

štramanda