Yamaha Tenere 700 (2023)

Vlastník Tomkk77
Vloženo 18.4.2024
Aktualizováno 18.4.2024

Po loňské Bosně a vyzkoušení kamarádovy Tenerky jsem se rozhodl že už dále nebudu V-stroma trápit v terénu a přesedlám na něco určeného více do Offu

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

KTM 890 Adventure R: spolehlivost
Aprilia Tuareg 660: spolehlivost
Kove 800X: stále nebyla k dispozici , spolehlivost , žadné zkušenosti

První dojmy - Padla rychle do ruky , celkem krátké kvalty, tužší, ale přesná převodovka, citlivá spojka, dobře brzdí ( teda předek , zadek nic moc ). Jednoduchá a přehledná přístrojovka. . A hlavně se mi moc líbila .

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro všechny , kteří se rádi podívají mimo asfalt , co nehledí jen na výkon a místo dálnic je lákají spíš zakroucené cestičky

Doplňky na motorce - Tady je toho více :
Tlumení na mou váhu cca. 110 -115 kg ( originál je tak na 75 kg a docela to houpalo ) přední cartridge Andreani zdvih 230mm
zadní tlumič TFX +20 mm
výfuk MIVV vedený pod sedlem , úprava držáku SPZ
zkusil jsem jednodílné sedlo s Motea a docela vyhovuje , jen zase +1,5 cm
Kryty Acerbis
zvýšení řidítek o 20mm , nové gripy , padáky přední Heed ,zadní padák Heed , zadní nosič , brašny do padáků Marselus , krátké páčky spojky a brzdy , sklápěcí zrcátka

Tenere 700 jsem vybral pro jízdu v Offu a výlety po Balkánských šotolinách . Docela mě překvapila pohodlnost na delších cestách , které zvládám stejně jako na v-stromu a kde jsem vzhledem k tvaru sedla očekával , že to bude horší.