KTM EXC 500 Six Days (2023)

Vlastník erbe
Vloženo 31.3.2024
Aktualizováno 4.4.2024

Vloženo: 12.04.2024, Uskutečněno: 12.04.2024, Stav tachometru: 4150 km, Zhlédnuto: 124x

Podarilo sa mi na pár dní vybehnúť a namieril som si to znova na Poľský TET. Napojil som sa na rovnakom mieste pred Opole ale pokračoval tentokrát smerom na západ. Južná vetva TETu je pomerne tranzitná a je tu veľa asfaltu prípadne len poľných ciest sem-tam nejaká zaujmavosť. Situácia sa mení pri meste Legnica. Smerom na juh síce ide trasa po asfalte ale po krásnych úzkych cestičkách pomedzi dediny v zvlnenej krajine. Akonáhle sa stočí na sever, nabiehame na rôzny povrch od hliny, cez šotolinu až po najčastajšie prítomný piesok. Trasa vedie okolo niekoľkých veľkých pieskových plôch, zavedie človeka ku starým zdemolovaným alebo inak poškodeným mostom, opusteným komplexom z dávnych dôb a podobne. Niekoľkokrát sa brodia malé riečky. V severnom bode pri Gorzow Wielkopolski som pokračoval najsevernejšou vetvou na východ. Tu sa terén zjednodušil a jazda bola extrémne rýchla a striedali sa povrchy pieskové s pevnými hlinenými cestami. Veľa sa jazdí v lese. Príjemné vozenie. Navštívil som objekt 3002 kde boli počas studenej vojny pripravené nukleárne hlavice a pokračoval až do bodu, kedy sa trasa točí na severovýchod. V tomto bode som sa odpojil a zahájil nárat. Ešte na chvílu som sa napojil na strednú vetvu okolo mesta Konin, ale tu ma TET ťahal prevažne po medzidedinských úzkych asfaltoch, len kde tu nejaký prejazd poľa či popod les.

Bola to prvá jazda so zadným kolesom s cush hubom a je to ďaleko väčší rozdiel ako som čakal. Jeho prítomnosť je zrejmá od prvého rozbehu po asfalte. Všeobecne je jazda po asfalte hlavne mestskými rýchlosťami omnoho príjemnejšia. Pozitívne na jazdu vplýva aj absencia predného haltra, hoci je nutný vyšší tlak. Pri 1bar ešte došlo ku pootočeniu, ale 1,3bar už sa zdá že problém rieši.

Po návrate výmena oleja po 1950km a 33,7mth. Olej úplne v kľude, kovové nečistoty stále už žiadne. Myslím že interval je možné bezpečne ešte natiahnuť na 2500-3000km pri použití v takýchto pre motorku jednoduchých podmienkach.

Vzduchový predfilter s len málo nečistotvami, zatiaľ nechávam bez zmeny. Zadná guma týmto výletom dokončila svoju púť a nahodil som ďalšiu gumu zhodenú z 300ky. Je to MXová Dunlopka D952. Predu konečne kvalitná UHD duša Michelin Airstop, vzadu duša zostáva rovnaká.

• Doubletake mirrors + halter

Zadovážil som údajne nerozbitné späťáky + RAM úchyty. Zkrkadlá sú na poťažkanie veľmi prekvapilo ťažké. Na pohľad človek očakáva menej ako polovičnú hmotnosť. Stredové RAM úchyty som zobral plastové, lebo skúsenosti s ko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Výmena smeroviek a test bez hlatra

Vymenil som zadné smerovky, pretože prvá iterácia trpela slabou viditeľnosťou. Aktuálne už lepšie. Pri nedávnej výmene pneu keď som zároveň vyhodil haltre. Otázka znela, či sa nebude zadná pneu pretáčať na ráfku pri m

Vloženo: 04.04.2024
    Uskutečněno: 04.04.2024
  • Kolesá Haan + drobnosti

Posledná nedokončená adventure úprava, ktorá bola v pláne sa podarila dnes zrealizovať. Nahodil som kolesá Haan + nová predná Mitas C17 a dozadu niečo napoli zjazdené z 300ky. Myslím že Michelin Starcross Soft alebo čosi

Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 01.04.2024