Honda Monkey 125 (2023)

Vlastník kdyrja
Vloženo 25.12.2023
Aktualizováno 26.12.2023

Legenda která nezklame a vykouzlí úsměv na každé tváři. Kdo nezkusil neví o co přichází

První dojmy - No zase tak malý to není, sedlo je v relativně normální výšce a ten komfort to je lepší jak gauč co mám doma. Tankování vypíná okolo 150kč (rezerva > plná). Na to kolik to stojí jsem čekal krapet víc

Motorku bych doporučil pro - Asi úplně všem

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti a sedlo, nosiče, výfuk, lepší světlo, klakson, lifepo4 baterie, rozeta

Perfektní malá a hravá motorka. Každej se otočí, každej se zeptá co to je. Jako majitel Monkey jste středem pozornosti neustále.

Byla to láska na první pohled, už tenkrát jsem slintal po Z50. Pak jsem chtěl koupit Z125 v euro 4 verzi a když jsem se dozvěděl že bude euro 5 s 5kvaltem rozhodl jsem se počkat. Pak byl problém s dodáním a nakonec jsem rád protože model 2023 v novém desingu se mi líbí více.

takže jak jsem psal model 2023, najeto letos 9000km. Původně to měla být motorka do práce a zpět, jenže ono je to tak pohodlný že zpět z práce to trvalo dom klidně 3h místo 10minut

Jinmak jezdit se stím dá všude, zatáčky, pole, lesy, silnice je to úplně fuk. Když je problém slezete, otočíte o 180° a valíte dál.

Cestování na monkey je 50 na 50. Moc to nejede takže to moc neutíká (musel jsem si koupit interkom na hudbu abych neusl na rovinkách), ale zase je to sakra pohodlné takže není problém na tom strávit celý den a ujet klidně 600km a víc

Spotřeba je okolo 2L což je super. Tankování 150Kč v průměru. Jelikož jezdím do práce brzo ráno dal jsem vyhřívané gripy, zadní rozetu o 2zuby větší, to byl asi nejlepší "tuning" bez toho byla ta 5ka úplně mrtvá a vlastně krom z kopce byla k ničemu.
Dále výfuk bez katu (takegawa), nějaký ten nosič, taška,...

Co mě zklamalo je čitelnost tachometru na slunci a jeho chudoba. Vlastně to nic pořádně neukazuje. No a pak takové víc čínské zpracování než co bych čekal od Hondy, je vidět že to není ta japonská preciznost. Křivá nádrž, drnčící kastlík, slabý klakson, slabé světlo a v neposlední řadě nádrž rezne, po první roce vypadá jak na gsxr z 97 roku

jeffreestar
jeffreestar napsal 02.01.24 v 10:18 9b.

Vidím, že jste sdílel odkaz na více podrobností na Motorkari.cz. Je to super zdroj pro další informace a zkušenosti ostatních uživatelů https://backpackbattles.com/

PSanec
PSanec napsal 26.12.23 v 11:47 10b.

Pěkná motorka.