Yamaha Star Venture (2018)

Vlastník Mirlos
Vloženo 25.10.2023
Aktualizováno 4.4.2024

Velice pohodlná a přes svoji váhu 437 kg díky nízkému těžišti dobře ovladatelná. Samozřejmě také dobře upaluje.

Motorka koupena od Soukromě v USA

První dojmy - Tahle motorka musí každému kdo jezdí chopper/cruiser okamžitě padnout do ruky. Po několika kilometrech s tímto strojem srostete. Jede skvěle, prostě kochačka, žádné závodění i když rychlý přesun po dálnici 160-170km/h není nepříjemný. Zcela osobitý výjimečný stroj může být pro někoho hnusem, což je mi lhostejno. Můj názor je, že tahle Venturka patří k nejkrásnějším sériovým motorkám, které byly po roce 2000 vyrobeny.

Motorku bych doporučil pro - Především pro cestovatele ve dvou i když odvozený bagger Eluder je pro sólistu také pěknej kousek. Potíž je jen s ne zrovna jednoduchým pořízením tohoto stroje do Česka. Poláci to umí lépe, ale zrovna tahle Venturka přes Polsko nešla. Pak je důležité přesvědčit příslušné techniky o zapsání výjimek do techničáku. U mých motorek se zmiňuji o cestování a přitom na Motorkářích žádný cestopis nemám. Prostě je nepíšu, ale fotím, takže pro inspiraci je možnost nahlédnout zde, což hovoří za vše : https://mirlos.rajce.idnes.cz/

Doplňky na motorce - Motorka je v naprosto plné výbavě, přihodím jen nosič.

Jelikož jsem příznivcem mastodontů, obzvlášť Venturek druhé generace, tak jen čirá náhoda přispěla k tomu, že jsem si pořídil Venturku třetí generace, která se od té předchozí velevýrazně liší. Navíc je smluvně vázána pouze na USA a Kanadu, takže jinde na celé planetě není k mání. Jsem tedy první a zřejmě jediný majitel tohoto stroje v Česku.
Název stroje YAMAHA STAR VENTURE XV19FDJ TRANSCONTINENTAL se po světě objevuje velmi zřídka, kdy se v technických parametrech dělají chyby a recenze lze získat pouze za velkou vodou a posléze u mne. Je nutné sebou vozit dva 130stránkové manuály, neboť početné důležité informace si zapamatuje málokdo.
Takže prioritou tohoto stroje je cestování čím dále, tím lépe. Objem 1850 ccm si vezme přiměřeně šťávy 6-7L/100km podle pravé ruky, což neřeším. Nabízených 144 litrů úložných prostorů je zřejmě bezkonkurenčních. Spolujezdec netrpí, neboť elektricky ovládané plexi v maximu dobře chrání. V režimu sport je motka pěkně divoká, a řeším tím většinou města, zácpy na dálnici nebo členitý terén díky krátkému plynu, kdy se stává ještěrkou a snadno se vymotává. Vodí se stejně dobře jako minulý model Golďase, někdy i lépe. Pneumatiky předepsány Bridgestone, ale zkouším i Metzeler a teď nově Pirelli, samozřejmě radiálky.
Zpátečka i předečka jsou samozřejmostí stejně jako tempomat, vyhřívání sedel a gripů, ledkové osvětlení (i kufrů), alarm, bezklíčové startování včetně systému nouzového startování, info o tlaku v pneu, o spotřebě a další, tak jak je to dnes u podobných strojů běžné. Dotykový nebo z řídítek i hlasem ovládaný displej je velmi přehledný, muzika i rádio OK. Jen americká navigace nezná Evropu a přesvědčit ji o jiných zemích bude zřejmě tvrdý oříšek, což zatím neřeším. Stejně jezdím dlouhá léta podle značek. Překvapivě je snadný přístup do útrob ke všemu důležitému (např. k napojení řídící jednotky, pojistkám a pod.), aby se nemuselo rozebrat půl motorky, jako třeba u minulého Golďase.

Podrobnější informace o tomto stroji lze najít zde:

XLV
XLV napsal 08.02.24 v 17:59 10b.

Vůbec jsme tuhle mašinu neznal, tohle není můj revír, ale ta je tak pěkná, že musím napsat komentář. To je teda krásnej stroj.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 09.11.23 v 20:09

Díky, makám na tom a na jaře přidám výsledek. Bude k nepoznání. Fajn jízdu a hodně zábavy přeji.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 09.11.23 v 19:36 10b.

Jejda.

Joa
Joa napsal 30.10.23 v 17:02 10b.

Nádherná, majestátní loď, Queen Mary ji nesahá po kotníky. Tyhle koráby silnic obdivuji celý život a určitě nepřestanu. Takže přeji hodně krásných chvil na silnici a šťastných kilometrů!

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 29.10.23 v 07:06 10b.

Líbí se mi info z motokatalogu tady. Jediná informace: druh motoru: spalovací.
Co je v tom za motor? Ten z Raidera?