Aprilia RS 660 (2023)

Vlastník xtra001
Vloženo 22.9.2023
Aktualizováno 22.9.2023

Krásná lehkonohá Italka, ale prostě nám to nevyšlo...

Ducati Panigale V2: protože ta šílená cena :)

První dojmy - Lehounká motorka s okouzlujícím dizajnem Perfektní brzdy Rozumná spotřeba

Po pár letech ježdění na těžkých cestovních endurech se mi na jaře v očekávání nové sezony v hlavě čtyřicátníka urodilo zopakovat si svá telecí léta (Honda CBR929RR) a přišlo mi jako dobrý nápad něco koupit. Tak nastal výběr toho co...
Honda, Kawasaki i Yamaha pro letošek zařízly kategorii 600ccm, tak toho v rámci nových motorek moc nezbývalo.
Ve finále jsem se rozhodoval mezi 2 (3) motorkami a to právě RS660 a Ducati Panigale V2 (+Ducati Supersport-později vyřazen z výběru, ten design pro letošek mnohem lepší, ale prostě to nebylo úplně ono, co jsem hledal).
Jelikož už dávno nejsem bezstarostný mladík, co pořád shání peníze na benzín, aby mohl lítat a na "doporučení" manželky stran peněz jsem sáhl po RS660. Cenovka Ducati je prostě šílená, ale tak to je...

No, vydal jsem se do DMoto u Brna, abych to okoukl. Staticky+posez vše v pořádku...
V mezičase jsem zjistil, že Aprilii prodává i Moto Filipenský v Jihlavě (vždy jsem je měl pouze za Yamaháře), takže moto objednáno zde, protože "za komínem".

Když dorazila, bylo to skvělé a povznášející. Nakoupil jsem komplet výbavu a hurá se projet...no a tady postupně během pár desítek km začala narážet kosa na kámen.

Nejde o motorku jako takovou, tam byly nějaké tabulkové parametry a leccos se dalo předpokládat. Problém je v tom, že být to moje první motorka, bylo by to fantastické. Jenže nebyla první...a tak mi postupem času, co jsem se s ní seznamoval strašně začal chybět výkon. V porovnání s 1100 Afrikou jsem se vlastně nikam moc neposunul krom úžasné ovladatelnosti, naopak v přímce by Afrika díky větší kubatuře Aprilce možná i ujela.

Takže závěr z toho byl, že krásná italská hubená lehká motorka stála pořád v garáži a kromě pokoukání mě nic netáhlo jí jet vyvenčit. No, a po 480 km od zakoupení už má nového majitele, tak ať dělá radost aspoň jemu.

No a já mám zas celou zimu na to vymyslet, čím zaplácnu garáž na příští rok (že by nakonec ta Pani V2? Streetfighter V2? nebo snad dokonce Tuono V4?

Plusy:
+nízká váha
+perfektní brzdy
+nízká spotřeba
+točivý motor

Mínusy (prkotiny):
-zrcátka za jízdy zbytečná :)
-hnusná výduť na páčku tempomatu na přední kapotáži
-nenastavitelná páčka spojky, obě nakonec řešeny aftermarketově
-pouze průhledná krycí folie na kyvce (lze použít plast krytku z Tuono 660)
-chybějící děrované alu kryty u držáků stupaček, občas se mi tam někde zasekla pravá noha v botě

jardusking
jardusking napsal 25.09.23 v 12:47 4b.

no, věř, že Afrika by tomu neujela ani náhodou. Problém RS 660 je to prostě sport motorka. Má lineární průběh výkonu, takže tě to prostě nikde nekopne, že by sis řekl, tvl to letí, ale sakra letí... To byla snad jediná motorka, kdy jsem na ní měl největší pocit rozdílu mezi pocitem jak rychle jedu a tím, co mi ukazoval budík (rozuměj, budík ukazoval víc, než jsem měl ten pocit). Možná tohle je to co potřebuješ. Mít jen pocit, že jsi rychlej, ale ve skutečnosti být rychlej nemusíš. Okruhy jsou plný RS660 a paradoxně i já si říkám, že tam má málo výkonu (a asi nemá). Na okresky, pokud chceš pěstovat sport je parádní. Pokud ti jde o zrychlení v přímce a mít pocit, že to "letí", tak to asi fakt není ten nejvhodnější stroj. Je to prostě pro sporťáky.

Brukev
Brukev napsal 24.09.23 v 03:31 10b.

A tak to proste je a super že i taková recenze se tu objeví …. Já sháněl nějaký sportak ke KTM 1290 a jelikož ta je sama sportovní až až tak to taky nebylo lehké … no a vyhrála MT10 a KTM už je jen na dálky a z MT10 už nemůžu slezt … jak tu někdo psal, jediná chyba je že už sem si ji nekoupil dřív