Triumph Tiger 1050 (2009)

Vlastník Berny
Vloženo 9.9.2023
Aktualizováno 8.12.2023

Zatím mi jen padla do oka, tak jsem se rozhodl ji zkusit. Chtěl jsem něco, kde nebudu nahrbený a nebudou mě bolet ruce.

Motorka koupena od BrkoZ750 (Hodonín) - Koupil sem od něj už druhou mašinu a su spokojený s jeho službama, přístupem, domluvou a korektností.

První dojmy - Na první svezení. Měl jsem 2V, 4V, 4válec do V, ale ještě né tří válec.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že pro umírněné jezdce co chtějí zpomalit, pohodlně cestovat s příjemným posezem bez bolesti rukou a zad.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, pancéřové hadice, provedl sem výměnu oleje + filtru, namontoval laděný výfuk MIVV, vyměnili se svíčky NGK a dal se KN filtr pro lepší přísun vzduch. Nová baterka. Vyměnil se olej v předních vidlách.
Začíná mi vadit, že je horší dostupnost příslušenství na ročníky do r.v: 2013.
Např: Hledám tlumič řízení (dají se koupit jen univerzální a pak se musí všechno vyrobit a spasovat) který by mě mohl zbavit kmitání řídítek (chvění a odezvy z předního kola) při svižnější jízdě a zvýšit pocit bezpečí

Zatím bez zážitků a zkušeností ( je to velice příjemně ovladatelná motorka). Mosíme sa poznat, jak bude jezdit tří válec z ostrova.
Tož jezdí to slušně. Zátah na 2,3,4 je příjemný. Některé přejezdy ve vyjetých kolejích nebo horším povrchu jsou horší, motor mi zatím přijde od spodu takový hluchý...
asi je to subjektivní pocit, do 3500 nic pak se to chytne a kolem 8000 to zase skončí. Při svižnější jízdě tam fučí jak na větrné hůrce a připadá mi že se motorka začne kroutit a už to není ono. Na druhou stranu je tam velikánská kompenzace pohodlným sedlem a velice příjemným posezem. Člověk do toho sedla zapadne jak Němec do krytu a moc pěkně se motorka ovládá. Nebolí z teho ruky ani nohy jak trěba z VFR 1200. Kde sem po chvilce jízdy cítil brnění v prstech. No uvidíme jak spolu zvládneme zimu a na jaro budeme spolu pokračovat v boji...