Honda CB 500X (2022)

Vlastník Martas38
Vloženo 27.8.2023
Aktualizováno 22.2.2024

Honda opět nezklamala a splnuje moje požadavky na jedničku.

Motorka koupena od Honda Břeclav

První dojmy - Asi pro kliďasi co už se raději kochají než spěchají. Pro mladé na naučení je to nadstandardní komfort. Když si vzpomenu na čem jsme začínali jezdit my.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, brašna na zadní sedlo, rozšíření malého stojanu (u endura asi nezbytný doplněk), kryt zadního tlumiče vlastní výroba, reflexní pásky na kola, zásuvka na 12V v předu a druhá v brašně, kryty rukou originál sedí perfektně, držák na mobil s nabíječkou , pípák na blinkry (super doplněk pro bezpečnost) je v pohodě slyšet do 90km/h. . Originál tankbag.

Zatím najeto dohromady na dvou CB500X (2019 a 2022) 5000km. Motorku budu mít více méně na cestování a výlety. Nepotřebuji velký výkon ale šlo mi hlavně o spolehlivost a dobré jízdní vlastnosti. A mohu svědomitě říci že to motorka splnila na 100% . Do zatáček mi to připadá jak by se na to už těšila jede ladně a to jsem nijak neseřizoval zadní tlumič je nastaven od výroby. Po dálnici není problém držet dálniční limit. A dvoukotoučová brzda v předu je opravdu znát. Spotřeba je velmi příjemná 3,3 až 3,8 L což na pětistovku je výborné. Jízdu po šotolině a horších cestách kde byly díry a štěrk jsem si doslova užíval a kamarádi s cestovníma litrama zůstávali daleko za mnou. Taky mne příjemně překvapilo jak motorka startuje je úplně jedno jestli je zima nebo vedro nebo jestli stála měsíc v garáži , chytne na první šup. Výkon motoru se dá i zvednout ale tuto variantu jsem zavrhl protože mi to bohatě stačí a navíc jsem byl jezdit v horách a když se jede svižně vyjíždí všechny kopce bez problému na šestku. Přístrojovka je taky docela príma je tam spousta zajímavých údajů a je i hezky řešená občas se stane že když na ní svítí slunce tak je hůře čitelná ale není to často a i tak je vše vidět. A nějaké negativa ?? Tak při určitých otáčkách nepříjemné vibrace do řídítek (ale to jsem měl i u litrové motorky) a kmitání řídítek když je pustím při rychlosti 70km/h v 60km/h to přestane ale to možná vyřeší nové gumy nebo utažení krku řízení. Poslední jízda v roce 2023 30,12 Počasí přálo cesty suché teplota kolem 10st. Tak že se to celkem dalo a moc hezky jsme se projeli. Ani jsem s tím už nepočítal ale sešlo se nás více a tak jsme vyrazili holt neplánované akce jsou nejlepší.
Leden 2024 využívám zimy a vyrábím (blatníček) zadní kryt pro ochranu kyvné vidlice a zadního tlumiče viz. fotky , ty co jsem našel na internetu se mi zdály neúměrně drahé nebo nedostačující a tak jsem vyrobil vlastní podle sebe. A samozřejmě nový olej a filtr. Jinak po sezoně žádný problém což potěší.
Zatím asi poslední doplněk k motorce TANK BAG originál , je dobré že součástí je i ochranná fólie na nádrž. Tak snad bude dobře sloužit , zatím jsem s ním ujel asi 100km a drží dobře a nijak nepřekáží.

Vladounreal
Vladounreal napsal 10.11.23 v 16:50 10b.

Tak ať ti dělá jen samou radost draku

Robu
Robu napsal 10.11.23 v 06:52 9b.

Pekna

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 28.08.23 v 13:13 10b.

Mám úplně stejnou (rok i barva). Už na ní mám najeto skoro 15tis a zatím jsem spokojený. "Závadu" jsem měl jedinou a to, že se ztratila matička od brzdové páčky. Naštěstí jsem si toho všiml včas a dal tam novou. Jo a taky mě po delší jízdě a několika dnech dost bolí pozadí, což je dáno tvarem sedla, protože je na mě (186cm) trochu malá. Jinak naprostá spokojenost. Takže si stále myslím, že to byla dobrá volba. Je to takový kompromis mezi malou a velkou motorkou.
Přeji ať dělá radost

Pupi04
Pupi04 napsal 27.08.23 v 21:42 10b.

Skvělý stroj
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu