Jawa Robot 100 (1939)

Vlastník Burák62
Vloženo 20.8.2023
Aktualizováno 20.8.2023

Prvorepubliková láska z Nuslí.

První dojmy - Jízda na Robotu je zážitek, okamžitě mi padl do rukou. Zkraje jsem se bál řazení na nádrži ale rychle jsem si zvykl. Jen brzdit a do toho mačkat spojku bylo ze začátku trochu divoké protože Robot má páčku zadní brzdy a spojky nad sebou.

Motorku bych doporučil pro - Kdo nikam nespěchá a pro ty co mají rádi staré železo.

Doplňky na motorce - Brašna

Robot se mi vždy moc líbil a tak jsem se rozhodl si ho poskládat.
V době skládání se vše celkem dobře shánělo a zas tolik to nestálo.
Jízda je zážitek.. když si člověk uvědomí že jede na stroji co je přes 80 let starý.
V motoru je kromě nově převinuté zapalovací cívky všechno originál i kondenzátor, přijdu - šlápnu - jedu.
Jede krásných 60 km/h, kopce ho moc netrápí.
Design 30.let je prostě úžasný a nápad udělat “motokolo” ve vzhledu dospělé velké Jawy byl majstrštyk pana Josefa Jozífa.

pp377
pp377 napsal 17.09.23 v 00:44 10b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 04.09.23 v 00:08 10b.

Tož kurňa. Dobré, dobré.

Targus
Targus napsal 27.08.23 v 22:55

Milan 63

Ano, ty pocity znám taky.

Nejdříve slavnostní pocit, když se jde človek pozeptat, jestli by soudruh veterán neměl náladu na kratší projížďku.
A když má, je to něco jako narození prvního dítěte! Obvolávají se známí, střílejí se rychlé špunty (šampáňo, voe!).
A po půldni očistce v rozhrkaném peklostrojí nefalšované napětí, že jsem právě dnes nemusel tlačit!!!

callowsick
callowsick napsal 27.08.23 v 18:29 10b.

Krása!

Targus
Targus napsal 27.08.23 v 09:02 10b.

Jsem VELMI zklamán.
1/ Nikde v popisu motorky není zmíněn ten nejzásadnější kousek výbavy - nádherná piksla na levé straně předního kola. Je to jen na dvou fotkách. To je hned vidět, jak je majitel moc velká Krkovička.

2/ nikde v popisu není zmíněn tak důležitý kus výbavy, jako je ruční pumpička - jedna fotka. Hned jsem si vzpomněl na svého pincka a mordování při lepení píchlé duše 10 km od baráku!

3/ ovšem nejvíce mne vytáčí, že motorka má krásné prdítko s balónkem, zatímco mne s tímto ekvivalentem klaksonu na pařezu z technické kontroly vyrazili.

Přeji mnoho hezkých kilometrů okolo pšeničných a jiných lánů!