Kawasaki Z 440 (1982)

Vlastník Damien_Blade
Vloženo 5.8.2023
Aktualizováno 5.8.2023

Vloženo: 05.08.2023, Uskutečněno: 05.08.2023, Zhlédnuto: 16x

Moře práce přede mnou - zásadní problém je vzduchový filtr, který u těchto motorů typu A je řešený příšerně, ale o tom až jindy.

Tohle bude takový časosběrný deníkový záznam - v době vypuštění záznamu 5. 8. 2023 se jedná (až na úpravu předpětí pružin) pouze o seznam objednaných dílů. Fotky, popsané komplikace a další budu postupně přidávat.

V této fázi bylo třeba udělat:

nastavení předpětí pružin zadních tlumičů
No přece jen vážím 100 kg a předpětí bylo nastavené na nejmenší stupeň. Problém se ukázal po projetí několika výmolů na našich krásných silnicích - část podsedlové konstrukce značně zdemolovala lak na zadním blatníku. Předpětí pružin jsem nastavil na nejvyšší tuhost.

výměna svíček
ta měla proběhnout dávno, ale když jsem svíčky objednával, tak jsem motocykl neměl u sebe a objednával jsem dle příručky k motocyklu kde stálo NKG B7ES. Ani omylem přátelé, když jsem chtěl vyměnit potupně jsem zjistil, že je to NKG BR7ES.
79 Kč / ks (MotoComponents.cz)

osvětlení SPZ
Když se dělala technická, tak někdo omylem urval osvětlení SPZ - jak by řekl klasik: "váže se k tomu zajímavý příběh, ale teď není čas jej vyprávět".
univerzální MSH 900 487 Kč (MotoComponents.cz)

doplnit zpětná zrcátka
jako na jiných motorkách to neřeším, ale na choppru, kdy jede člověk většinou kolem 50-80 km / h je fakt řešit potřebuju, abych věděl koho (NE)zdržuju za sebou.
univerzální El Chico 393 Kč/ks (MotoComponents.cz)

tachometr
Tachometr u stroje byl, ale už při testovací jízdě nejel. Tachometr se zdá být OK, ale lanko jeho náhonu se utrhlo. Krom toho se mi příšerně nelíbilo řešení "palubní desky" s kontrolkami, které z větší části nefungovaly. Vše šlo pryč a uchycení tachometru se musí vymyslet znovu a jinak.
197 Kč (MotoComponents.cz)

gripy
Původně jsem chtěl gripy nechat, ale ukázaly se už jako nepoužitelné. Jsem fanoušek Biltwell a proto byla volba jasná - BILTWELL GRIPS RECOIL 7/8 CHOC (6703-0478)
599 Kč i s poštou (2H moto)

• Řídítka

Už jsem měnil řídítka několikrát a věděl jsem, že to nebude jen tak. Původní nevypadaly špatně, ale byly velmi nízko. https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2023/40/651920_3597784d1a093394b385cbc59f168872.jpght

Vloženo: 02.10.2023
    Uskutečněno: 02.10.2023
  • Nejlepší zážitek

Stal se mi "nejlepší zážitek", jaký jsem za 11 let s motorkami zažil. Těžko se to klasifikuje, nejlepší, nejvíc vzrušující, adrenalinový nevím. A nějak mě ani nepřekvapuje, že jsem to zažil zrovna s touto motorkou, od kt

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Výměna oleje a přední brzda

OLEJ Od servisu a výměny oleje najeto cca 500 km. Raději počítám s tím, že na motorku nebylo před tím dlouho šáhnuto, proto první výměnu jsem bral jako výplach. Navíc se dělala i nová spojka. Proto raději preventivní n

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.08.2023