Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník kata_outdoor
Vloženo 15.6.2023
Aktualizováno 19.10.2023

Skvělá volba první pořízené motorky. Na první sezónu a naučení rozhodně stačila. Nic moc neodpouští. Fajn výkon vzhledem k hmotnosti stroje. Po prvním roce ježdění velká spokojenost, ale už vybírám další.

Yamaha MT-09: O 100 tis vyšší pořizovací cena, nezkušenost jezdce. Nechtěla jsem jako 1. motorku

První dojmy - Zkoušela jsem prvně z půjčovny a motorka mi hned sedla. Možná by byla, vzhledem k moji výšce, vhodnější MT-09, ale nechtěla jsem hned tak investovat a měla jsem respekt z vyšší hmotnosti stroje a manipulací na místě. Na naučení prostě stačí. Už se začínám pomalu koukat po něčem větším a více cestovním. Hold po 3 hodinách jízdy na MT-07 už bolí pěkně prdel a čím dál více mě láká cestování, které jsem úplně na začátku nepotřebovala.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům s menší hmotností i postavou.

Teď to bude něco přes rok (říjen 2023), co jezdím na MT-07. Mám najeto cca 8000 km a je to moje úplně první motorka (když nepočítám kdysi autoškolu na Jawa 500). Pořídila jsem si ji primárně na lítání kolem komína odpoledne po práci, ale občas vyrazím, a to čím dál raději a častěji, i na delší výlety. Zatím teda pouze po ČR s crossem do Polska.

Musím říct, že už se začínám koukat po větší a vhodnější mašině na delší jízdy a do lehkého terénu typu šotolina a polní cesty. Yamaha MT-07 je super a po technické stránce zatím bez problémů, snad bych si ji i ráda nechala, ale...

Není rozhodně na dlouhé vzdálenosti typu cesty do Rakouska, Passo Pordoi nebo vysněný výlet na Lofoty západním pobřežím Norska. Při větších rychlostech není jezdec ničím chráněný, prostě jízda v turbulenci, tudíž i na dálnici jen v sebeobraně. Podvozek je tvrdý a není dělaný na rozbité (české) silnice. Taky mi přijde nesmysl si na takovou silniční motorku dávat kufry. Krom toho to vypadá strašně.

Celkově, ale pro jezdce začátečníka, nejsem zklamaná svým prvním výběrem MT-07. Jeden rok na nabrání zkušeností - tohle byla fakt dobrá volba. Jen je na čase jít dál.

jawatar
jawatar napsal 16.06.23 v 10:47 10b.

Skvělá volba,ale na MT-09 je to pohodlnější.

Sali750
Sali750 napsal 15.06.23 v 18:53 10b.

Skvělá recenze

Davcoun
Davcoun napsal 15.06.23 v 13:35 10b.

5 hodin? Mě do 30 minut
Zato na MT-09 v pohodě celý den a klidně i ty další ?