Jawa RVM 500 (2021)

Vlastník VikiBrno
Vloženo 13.6.2023
Aktualizováno 1.7.2023

Potřeboval jsem nějakého "svižníka" na cesty "okolo plotu" :)

První dojmy - Jelikož je to můj první stroj tohoto druhu, tak za mě dobrý. Svezli se na tom i kluci co mají s endury bohaté zkušenosti a všichni ji chválí, hlavně tu výbavu už v základu, brzdy a tlumiče :)

Motorku bych doporučil pro - Moto váží cca 206 kg, takže pro někoho kdo chce lehčí cestovní enduro a nehodlá se tahat s třistakilovou mašinou.

Doplňky na motorce - 1x zásuvka12V, 1x zásuvka USB, padací rám, al. kufry, ochranná mřížka chladiče. Jinak krom těch kufrů to má všechno už v základu. Kufry jsou za příplatek.

Na motorce mám zatím najeto cca 2000 km, s mojí váhou nějakých 80 kg, jede velice slušně, ochotně jde za plynem a to i do kopců. Nechová se nijak záludně, dobře jde do ztáček. Vybavení v základu padacím rámem, zásuvka jak 12v tak USB, brzdy jsou Nissenu tlumiče Kayaba ráfky jsou taky značkový. Maximálku to má v papírech 150Km/hod, ale cestoval jsem na trase Prostějov - Brno - Pelhřimov, naloženej na víkend, vč. brašny s padákem na seskok, takže celkem nafutrováno a v pohodě se dalo jet těch 130Km/h (při tom si vzala cca 4L/100 podle počítače). Pár dní zpět mi nedalo auto z vedlejší přednost (strčil mi čumák auta do křižovatky, bylo to po ránu, asi rozespalej, prostě mě přehlíd :) ), tak jsem musel zašlajfovat a udělat "myšku" a musím říct že mašina zareagovala parádně (i když chybělo cca 0.5m a už jsem ho neměl kudy ho objet).
No teď mi akorát začalo něco klepat a drnčet, někde v prostoru pod předkem nádrže, ale jen při dynamickým rázu při najetí na nerovnost, tak na to musím kouknout. Bude to nějaká drobnost.
Spotřeba cca 3L pokud držíte rychlost do 100Km/hod, pak už si vezme víc.
Každopádně by to chtělo líp a podrobněji zpracovaný návod - uživatelskou příručku, to co je k ní k dispozici je lacinej překlad přes překladač, (místo minut uvedeny vteřiny a pod), pár stránek ze ktrých se téměř nic nedozvíte. Jo a sada nářadí dodávaná k motorce je opavdu legrační :)
A marně jsem hledal lékárničku,nikde jsem ji, ani místo pro ni určené nenašel ...

Targus
Targus napsal 20.06.23 v 09:47 10b.

Opět klasika. Motorka je z jedné strany z lakovaného papíru, z druhé strany vycpaná senem.

PROČ to nevyblejskneš ze všech 4 světových stran?

Takže posílám plný počet s ŽÁDOSTÍ o pár fotek navíc. Prostě nebuď Krkovička!
(Krkovička je záporná postava z večerníčků).

A napiš i první zkušenosti!

Ad vercajk.
Zastavíš, vybalíš, zasměješ se, máš ušetřeno za vstupenku na estrádu. Dobrá nálada za dvě minuty, kdykoli, kamkoli, cokoli.
Jdu rozbít prasátko a valím pro RVM!!!

Milan1963
Milan1963 napsal 13.06.23 v 23:25 10b.

Johny_R
Johny_R napsal 13.06.23 v 21:15 8b.

Hodně zdaru kolego a užij si všechny kilometry co jsou před Tebou.
Mé zkušenosti jsou zatím jen pozitivní, za pár korun Tě komfortně a bezpečně doveze cestou necestou na světa kraj.