Kawasaki VN 900 Classic (2008)

Vlastník Canoyon
Vloženo 10.3.2023
Aktualizováno 14.3.2023

Vždycky se mi líbily choppery/cruisery, nějak jsem si nemohl pořádně vybrat jaký model by mi vyhovoval jako mně, zelenáčovi ve světě motorek. Pak jsem ale narazil na VN900 a hned jsem věděl, že ho musím mít u sebe v garáži.

Motorka koupena od dettektorr (Libušín) - Lepší prodejce jako Marťas ani nemohl být, o motorku bylo postaráno srdcem i duší.

Honda VT 750 Shadow Spirit: Chtěl jsem verzi Phantom ale nikde nebyla k mání.
Yamaha XVS 650 Dragstar Classic: důvod neuveden

První dojmy - Na první pohled velikánský a nablýskaný stroj, ze kterého sálá respekt.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník i veterán.

Doplňky na motorce - výfuky
kryt chladice
padáky
plexi
kryt regulátoru
štítky na blinkry a na světlo
zrcátka
gripy
Kuryakyn sání
chromy na blatnicich
přídavná světla

Všechno to začalo, když jsme se s bráchou @Matošik jeli podívat na jeho vyhlídnutou Hondu Shadow Spirit do Kladna ( odkud pochází můj prodejce @dettektorr), s tím, že ji nám pomůže omrknout. Jako dlouholetý a zkušený motorkář uvidí více věcí, než my ,zelenáči,.

Vyrazili jsme po boku s Martinem, který jel na jeho tehdejší VN-ce a furt jsem po ní pokukoval, zkrátka se mi hodně zalíbila. (S Hondou to nakonec dopadlo špatně... špatný stav, vysoká cena atd.).

Tak jsme přijeli zpět k domu, kde Martin bydlí a dostal jsem info, že svého Vulkána prodává, protože přesedlává na Pan European. Tak mě svezl, řekl mi o motorce snad úplně všechno co vás napadne. Veškerý servis, co měnil, co je potřeba vyměnit, jak se na motorce jezdí, jak se chová atp. A abych nezapomněl, jak motorku neustále umývá a leští :D Zkrátka, o motorku bylo parádně postaráno!

Po 2 dnech rozmýšlení jsem si pro něho nakonec jel. Strašně natěšenej ale zároveň strašně posranej :D (Měl jsem čerstvě řidičák a tohle byla moje první motorka).
Nasedl jsem si na ní a pocitově docela těžký tank, jelikož jsem byl zvyklý na malý MT -čka z autoškoly. Ale jakmile jsem se poprvé rozjel tak z tanku se stal dobře ovladatelný a pohodlný cruiser.

Výkon pro mě, jako pro začátečníka naprosto v pořádku a ovladatelnost fakt suprová!
Nečekal jsem, že se to bude řídit tak krásně a ladně.

Čekala mě cesta domů, cca nějakých 100 km. Martin mě doprovodil k nedaleké pumpě už na svém Europeanovi a vyrazil jsem vstříc novým zážitkům.

Za celou cestu mi úsměv z tváře ani jednou nespadl, motorka se prostě ovládala parádně.

dzej.pi
dzej.pi napsal 15.03.23 v 07:27 10b.

Krásnej stroj. Ať Ti dělá i nadále radost.

wi_tack
wi_tack napsal 14.03.23 v 20:20 10b.

Pěkná motorka, vypadá hodně dospěle a přitom je hodná, dobře ovladatelná Měl jsem jí a byl s ní spokojený, ale moje záda nemají ráda tento typ posedu a celkově mi víc sedí cendura. Tak ať jsi spokojený a hlavně vždy šťastné návraty

Canoyon
Canoyon napsal 14.03.23 v 16:59

Díky chlapi !

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 14.03.23 v 12:53 10b.

hezký kousek
Každý nový panáček který se mezi nás ostatní blázny přidá je super.
Tak ať se daří a hodně suprových km .

fery251
fery251 napsal 11.03.23 v 09:28 10b.

Vynikající volba...