Honda CB 500X (2015)

Vlastník bumla
Vloženo 5.3.2023
Aktualizováno 2.9.2023

Je to taková malá Afrika. Prostě cestáček pro lidi co nepotřebují velké mašiny

Motorka koupena od FIRMA:AUTOMOTOEVROPA (Vestec)

BMW F 650 GS: Nebyl žádný pěkný kousek

První dojmy - Můj první dojem byl, že v té bílé vypadá lépe než na fotkách :-D

Klady:
Design - mě se prostě líbí
Spolehlivost - osobně nemohu moc hodnotit dlouhodobou spolehlivost, ale dle recenzí a zkušeností ostatních patří k tomu lepšímu co se dá koupit.
posez - je vcelku vzpřímený, což zlepšuje komfort jízdy

Zápory:
spotřeba - běžně jezdím za 4,3l/100km, ale to je možná tím že nejezdím na spotřebu.. Není to sice nic hrozného, ale čekal jsem méně.
pohodlí - na můj vkus mám příliš zalomené nohy a sedlo je také spíše takové průměrné.
Motor - motor sice jede i od nízkých otáček, ale chybí mu zátah, který bych od tohoto objemu čekal. Prostě naladěný spíše do vyšších otáček. Navíc člověk neustále řadí. Možná by pomohla změna převodu. To nemluvím o pomalé jízdě, kdy je plyn na 1. rychlostní stupeň tak neskutečně citlivý až má člověk dojem že nejede na motorce, ale na mezku.

Do města se motorka příliš nehodí, je těžká málo obratná a pomalé popojíždění je za trest. To samé se dá říct i o ježdění po okolních vesničkách, což je má oblíbení zábava. Na toto je opravdu lepší má slaboučká Honda MSX 125. Doménou CBčka jsou podle mě okresky, kdy se dá využít točivý potenciál motoru. Neztratí se ani na dálnici, kdy v rámci povolených limitů je motorka dostatečně silná. Při vyšších rychlostech se již projevují jemné vibrace, které mi vadí více než hrubé vibrace na jednoválci.

Osobně se mi tato motorka vždy líbila, ale protože jsem ji kupoval v zimě neměl jsem možnost ji lépe vyzkoušet. Teď po najetí nějakých těch kilometrů musím říci že jsem s motorkou prostě nesžil. Není to tak hrozné jak se může zdát a většina problémů je spíše spojená s mojí osobou. Nicméně jsem se rozhodl motorku prodat a zkusit něco jiného.