Jawa 350/361 (1965)

Vlastník kolda19
Vloženo 24.11.2022
Aktualizováno 5.2.2023

Jawa 350/361 Sport, rok výroby 1965

První dojmy - Asi nejlepší jawa, kterou jsem kdy jezdil. Díky velkým kolům příjemná jízda. Zatím najeto jen 600km.

Doplňky na motorce - Zatím ne, ale mám u sedláře objednány černé kožené brašny. Jsou na zakázku šité a snad budou ještě letos. Vím, že to není originální, ale vzhledem k tomu, že chci na motorce běžně jezdit, tak je to prostě kompromis. Navrhl jsem je co nejcitlivěji, tak uvidíme, jaký bude výsledek.

Koupil jsem torzo starého motocyklu.
Po očištění se na některých dílech objevila jasná červená barva a tak jsem pátral zda taková někdy jezdila, či je to vlastní nápad předchozího majitele. Našel jsem informace, že v těchto barvách se vyvážela do USA, dokonce jsem se dočetl, že je to vlastně předchůdce Californie. Po námitkách amerických zákazníků prý došlo k odlehčení stroje a tak vznikla první verze Californie. Musím přiznat, že ta se mi vůbec nelíbí.
Motocykl jsem kompletně rozebral , včetně motoru a udělal generální opravu. Většina dílů je původních. Výfuky s koleny a ráfky jsou nové, Původní byli ve stavu, že se nevyplatilo je renovovat.
Vzhledem k tomu, že motorku chci jezdit a ne se na ni jen dívat, jsem instaloval 12V VAPE. Vím, že skalní příznivci to asi odsoudí, ale je to prostě nesrovnatelně lepší a spolehlivější zapalování.
Zatím mám najeto jen 600 Km, takže jsem v záběhu, ale už nyní je to krásné svezení.

Čadil
Čadil napsal 29.11.22 v 14:19 10b.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 29.11.22 v 07:45 10b.

Pěkná Já měl 250 na 19 kolech...sic lehce upravenou ale ta jízda a hlavně vůně benálu a mixování na benzince stála za to A já vůl ji prodal

mastalko
mastalko napsal 28.11.22 v 18:08 10b.

krásná práce

sandoš
sandoš napsal 28.11.22 v 16:35 10b.

Super renovace

PK57
PK57 napsal 28.11.22 v 13:31 10b.

Nádherná, to bude hodně radosti.