Triumph Street Triple (2008)

Vlastník Jakubicko
Vloženo 31.8.2022
Aktualizováno 31.8.2022

Bola to spontánna kúpa bez nejakého dlhšieho hľadania. Cena bola priaznivá a skúšobná jazda prebehla v poriadku.

První dojmy - Už po prvých pár stovkách metrov som vedel že toto je motorka pre mňa. Zvuk, priebeh výkonu, posed, všetko zapasovalo ako ozubené kolieska. Motorka ide pekne za plynom, nemá problém s výkonom v žiadnych otáčkach. Moja má v??šiu rozetu, preto nie je problém ju postaviť na zadné aj na 3ke bez spojky.

Motorku bych doporučil pro - Triple je svojou váhou a výškou vhodná aj pre ženy. Ovládanie kľudne aj pre začiatočníka, za predpokladu že má všetkých 5 pohromade.

Doplňky na motorce - Ako na každej motorke ktorú som si kedy kúpil, aj táto dostala hneď USB výstup na nabíjanie.

Street triple som našiel náhodou na Bazosi a zapáčil sa mi. Bude na ňom trochu práce čo sa týka vizuálu, ale inak jazdí bezchybne.

Triple je ideálna moto do mesta ale aj na kľukaté okresky. Ovláda sa ako detská hračka. Vždy presne viem, čo od nej môžem čakať. Moja prvá jazda na nej bola niečo cez 100km domov a ani bez zastávky nebol problém s pohodlím. Problém nastal až po zotmení, nakoľko nejaký fušer vymenil originálne podprsenkové svetlá za lacné čínske svetlo z bicykla. Mimo toho jazdí ako hodinky. Brzdy idú krásne dávkovať, plyn je ako predĺženie pravej ruky a riadenie je krásne presné. So spolujazdcom som ju ešte neskúšal, ale sedadlo vyzerá pohodlne. Úložný priestor, ak sa to tak dá nazvať, je len na lekárničku a nejaké drobnosti. Spotreba sa aj napriek mojej snahe nedostala nad 6L, inak by sa s ňou dalo chodiť aj za 4,8Ł s prehľadom. Poruchy zatiaľ nemám, servis budem riešiť sám.

Je to živá mrštná mašina ktorá sa nestratí asi nikde. Pri zvolení iného druhu pneu zvládne aj lahší terén. Ale fakt len ľahký.

Vedel by som si ju s adekvátnymi kuframi predstaviť aj ako cestovnú moto. Jediná nevýhoda je absencia veternej ochrany.