Honda CB 500X (2021)

Vlastník PavelNovo
Vloženo 30.7.2022
Aktualizováno 3.8.2022

Šedá granit v základním provedení, přidal jsem jen hlavní stojan a blastery od Hondy a neoriginální spodní padáky, mřížku chladiče, spodní kryt motoru s ochranné sklo displeje přístrojovky.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

První dojmy - Za málo peněz hodně muziky pro každého. Pokud se na CB5X pohodlně složíte, najdete vše tam, kde to má být.

Motorku bych doporučil pro - Začínající Do 180 cm Ženy

Doplňky na motorce - Ochranné sklo na displeji přístrojové desky

CB 500 X jsem vybral na příležitostné svezení pro radost. Už nechci ujet 800 km denně, ani jezdit 200 km/h.
Jsem velký a těžký a přesto se mi na ní ty moje nedlouhé vyjížďky líbí.
Dynamika je dostatečná, po okreskách úplně v pohodě, na dálnici musíte počítat s tím, že patříte k pomalejší polovině cestovatelů, ale na D1 klidně průměr 130 dáte, což je lepší než většina aut zbržděných v omezeních. Obecně se kritizují slabší brzdy, až to od MR 22 vyřešili vpředu dvoukotoučem. Mně jednokotouč stačí. Ovladatelnost motorky je skvělá, jak při jízdě, tak v pohybu v garáži, není to o strach, že vám upadne, jako to je u velkých skoro 300 kg těžkých endur.
Jestli se na ní dá cestovat? Ano, v jednom určitě, je možné dosahovat i běžnou průměrnou rychlost.
Ve dvou už budete pomalejší, navíc kufry plné věcí pro dva zatíží moto. A musíte být oba poměrně malí.
Pro uctívače uhlíkové stopy a spořilky, spotřeba 3,5 l na 100 km je real, při slušné dynamice, a když z nějakého důvodu budete muset jet po dálnici, a pojedete nad rychlostním limitem, tak stejně budete za 5 l na 100 km. O tom se bude pilotům s litry jen zdát, a budou tankovat 2x, zatímco vy jen jednou na stejné cestě.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.08.22 v 23:57 10b.

super

Pupi04
Pupi04 napsal 30.07.22 v 10:34 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu