BMW K 1200 S (2007)

Vlastník Anry
Vloženo 17.7.2022
Aktualizováno 17.7.2022

Dálniční střela. Dali jsme si spolu rok 2019/20. Když jsem ji měl kdysi od BMW půjčenou jako novinku na půl dne (cca 2006) Stála půl milionu a moc jsem ji chtěl. No a 2019 přišla moje chvilka:)

Motorka koupena od Karlose

První dojmy - Veliká a dlouhá.

Byl jsem bez motorky a kolega prodával...
Dálniční střela s hezkými polepy. Přezdívka Gertruda. Dá se tachometrových 300. Rychleji jsem na ničem jiném nejel.
Potíž je , že POŘÁD chce jet děsně rychle:) Pomalu, nebo šouračky po městě nebo okreskách ji moc nevoní. Priorita 1 třída a dálnice. Do zatáček je jí potřeba docela lámat, kvůli té délce. Karlos ji obdařil hezkými polepy, co jí designově dost prospěly a rozhodně omladily. Světlo jak z lokomotivy nebo 5 BMW zůstalo:) Téměř netřeba řadit. Jak automat. Navíc je jedno co tam máš za rychlost, 1,2,3,4,5,6 = vždycky vesmír. OD 6000 otáček zrychluje v přímce fakt ukrutně, no a od 9000 nahoru ještě víc:). A vždycky jedeš o mnoho rychleji než se zdá. Pro příslušný počet slov vkládám část popisného článku:)
Srdcem novinky od BMW je řadový čtyřválec o objemu 1157 cm3 s výkonem 123 kW/167 koní při 10 250 otáčkách a točivým momentem 130 Nm při 8 250 otáčkách. Na křižovatce si to můžete rozdat klidně i s Leošem Marešem, jeho Ferrari stačit nebude, tohle BMW zrychluje z 0 – 100 km/h za 2,8 sekundy. Maximální rychlost by se měla pohybovat na hranici 280 km/h. To vše při průměrné spotřebě pěti-šesti litrů naturalu na sto kilometrů. Plně natankovaná motorka váží 248 kilogramů, podle výrobce byl zlepšen poměr výkonu a hmotnosti – konkrétně o celých padesát procent. Novinkou, která nemá u motocyklů obdoby, je elektronické nastavení podvozku ESA (za příplatek). Pouhým zmáčknutím tlačítka nastavíte předpětí pružin a tím tuhost tlumení – jde to za jízdy i při stání s běžícím motorem. Přední kolo je odpruženo systémem Duolever, které tvoří dvojici rovnoběžných ramen. Zadní kolo je pak zavěšeno na jednoramenném systému Paralever.
Žijte blaze.

Kali88
Kali88 napsal 19.07.22 v 22:34 10b.

Moc pěknej popis. Už jsem tu četl něco podobného od jiného uživatele a tohle bávo má něco do sebe. Umím si ty pocity i docela představit, jelikož sedlám podobnou raketu. Za vzhled a článek jasná desítka