Husqvarna 701 Enduro (2022)

Vlastník Tretra
Vloženo 11.7.2022
Aktualizováno 11.7.2022

Dualsport, jak se sluší a patří. Enduro je její parketa, ale i na silnici je to zábava.

První dojmy - Po rozvážný Tenerce bylo přesedlání na pro mě poněkud vratký jednobuch docela šok. Ale čím víc s ní mám najeto, tím víc ji přicházím na chuť.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo tráví víc času v terénu než na silnici.

Doplňky na motorce - - Rade Garage Kit
- AXP kryt pod motor
- Cycra kryty páček
- Outback Motortek padáky
- NinaXGraphix polepy

Plus stále čekám na koncovku od Leo Vince.

701 je především endurko, takže na silnici jsem nečekala žádný zázrak. Ale jak uhlazený projev motoru, tak naprostá stabilita v zatáčkách mě mile překvapili. Co mě rozhodilo ofinu je neexistující větrný štítek a můj zadek se ozval s prosbou o pomoc už po par kilometrech, ze na pryčně dál nehodlá setrvávat. Projev motoru je v režimu 1 takový líný, ale jakmile ji zatopíte pod kotlem, umí se rozparádit. Divočejší projev motoru nabízí režim 2, kdy do toho nekecá kontrola trakce buď částečně nebo vůbec. Dvojka je ideální do terénu, ale věřím, že tam 2 nechá každý napořád, pokud se nechystá do deště, tam mi 1 smysl dává. Řazení jde jedna báseň, akorát ne vždycky se rýmuje. Občas mi tam padne falešný neutrál a nebo si nechce přeřadit. Quickshifter funguje asi jak má, nemám s nim velkou zkušenost. No a podvozek? To je jiná liga než na co jsem byla dosud zvyklá. Je kultivovaný a zároveň v terénu pobere, co má. Sluší se doplnit, ze nejsem žádný střelec. Což mě přivádí k brzdám, kterým nemůžu nic vytknout. Až jsem se lekla, jak dobře fungujou.

No a cestovat s ní bych se nebála, jen je potřeba počítat s víc zastavkama, ať už k obnově sedacího nervu nebo k dotankování. Ne že by byla až tak žíznivá, když je na ni člověk opatrnej, ale těch 13 litru zadní nádrže dá max. cca 220 km.

No a závěrem jsem si 701 pořídila jednoduše proto, že jsem potřebovala něco lehčího a víc do terénu, než je 700. Husqvarnu jsem si vyhlídla par let zpátky, hlavně kvůli jejímu designu, ale v terénu jsem toho moc nalítáno neměla a chtěla jsem cestovat, a tak jsem se poohlížela hlavně po twinech. Teď nastal konečně ten správný čas.

task71
task71 napsal 25.12.22 v 09:40 10b.

Hodně kilometrů v terénu bez nehody .
Copak Trenérka šla do světa ?

Pavel_ML
Pavel_ML napsal 15.11.22 v 13:10 10b.

Ahoj, mám KTM 690 enduro r od letošního roku. Motor je stejný. Chci dát taky výfuk Leo Vince, jen nevím, jestli s katalyzátorem nebo bez. Máš s tím nějaké zkušenosti? Díky a zdravím Pavel.

Palomoto
Palomoto napsal 16.07.22 v 10:30 10b.

Máš to opět upraveno tak jak by se mne líbilo, stejne jako tvoje krásná Tenere, tak čekám na inzerát 701

mendosk
mendosk napsal 16.07.22 v 08:53 10b.

Toto je čistá provokácia uz 2 roky nad huskou rozmýšľam. Pekne si ju upravila

Ota12
Ota12 napsal 15.07.22 v 10:11 10b.