Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2022)

Vlastník Masožravec
Vloženo 26.5.2022
Aktualizováno 1.6.2022

Láska na první pohled . Holka co ti vždy zlepší náladu!

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Nejlepší jednání a dohoda jak při prodeji, tak servisu.
Porovnání jsem měl s Libercem a Mladou Boleslaví, což mi stačil první telefon, neochota, atd.. Dále Děčín za 2. Jarov 1.

První dojmy - Fajn pocit jak z jízdy, tak z konstrukce moto. Motorka mi padla do ruky nejlíp z těch co jsem kdy vyzkoušel. Koníků má tak akorát, dynamický motor, super kokpit. Za mě by mohla být nižší ještě o 3 cm a lehčí o 20 kg :-D. Levé ovládání-moc tlačítek.

Doplňky na motorce - Nejsem příznivce DCT. Hned na první garančce jsem si nechal namontovat Quickshifter a to je velká pecka. Rozhodně doporučuju. Za 7000 hodně muziky!
Úložný prostor mizerný, pod sedlo dáte možná tak motolékarnu. Vozím tedy na plotně QBAG, kam se mi základní věci vejdou.
Nastrojen horní a spodní padací rám Touratech. Slidery, držák na tlf. a pár drobností.
Objednány a dodány boční kufry a Topcase s plotnou na míru od Radek Slouka. Naprostá spokojenost, nejvyšší kvalita, slušné jednání a vstřícnost. Vývoj megaTopcase na 2 helmy včetně rychloupínání a vývoj plotny na Africu.

Bohužel ještě čekám na nosiče z BigHusky, které mají zpoždění, tak foto dám později.

___

1.6.2022 nosiče pošťák dovezl, tak jsou dnes už na mašině i s kuframa

Chci především poděkovat Radkovi Sloukovi za trpělivost a opravdu mimořádnou kvalitu kufrů. Jsou precizně zpracované, robustní a se spoustou vychytávek. Porovnal jsem si provedení kufrů všech tuzemských výrobců. Prioritní byl pro mě hlavně Topcase s rychloupínáním a na 2 helmy. To se Radkovi povedlo opravdu skvěle. Plotna na kufr byl trochu vývoj. Nechtěl jsem univerzál, ale takovou co Africe fakt sluší a zároveň plní účel. To se Radkovi povedlo na 100%. Topcase mám nacvaknutý během pár vteřin, a když je potřeba, tak odemknu 2 zámky a odnesu i s obsahem domu nebo na hotel. Pokud nemám Topcase vozím Qbag, který na plotnu uchytím během 20 s..
Bočáky klasika na puky, ale s vychytávkou proti přetočení plocháčů a ukradení. Bočáky jsem si nechal ještě dovybavit taškama dovnitř a na víka shora.
Hodnocení dodavatele: kvalita 1*, vstřícnost 1*, dodací termín 1*
WEB: moto-kufry-ST.netstranky.cz
Zde NICK: Svišťula, http://svistula.motorkari.cz

Nosiče Big Husky. Robustní provedení. Komunikace obj. eshop a 3x telefon a asi 2 email. Slíbeno dodání do 3 týdnů s tím, že se domluvíme na provedení uchycení toolboxu jakmile bude můj nosič na řadě po tlf a potvrzeno emailem. Nikdo se 5 týdnů neozval ?. Tak jsem volal. Dozvěděl jsem se, že nosiče dorazily akorát z lakovny, tzn. držáky na toolbox už jsou navařeny. Naštěstí nesvrtány s toolboxem. Člověk co držáky vymýšlel věděl co dělá, takže nebyl problém toolbox ve finále dopasovat a svrtat.
Hodnocení dodavatele: kvalita 1- (trochu dopasování nosičů a opracování ALU držáků u stupaček), vstřícnost 1 (doplnění držáků toolboxu), dodací termín 3 (DT 6 týdnů)

Toolbox Marselus. Robustní provedení. Hodnocení dodavatele: kvalita 1, vstřícnost 1*, dodací termín 1

Celkový dojem? Moje MAX. spokojenost

Při mé výšce jedna z mála motorek, ze které jakžtakž dosáhnu na zem
Menší objem nepřicházel v úvahu. Jsem vyžraný malý prase co s baťohem vzadu bude mít dohromady 170 kg. S kuframa pak astronomický číslo...
Africa je těžší a vyšší moto, ale jen do doby než se rozjedete, pak je to skvělá a snadno ovladatelná mašina.

Motor je dynamický a dobře se sbírá i z nižších otáček. Spotřeba 5-6 L, podle jízdy.

Široký výběr jízdních režimů a nastavení. Nastavil jsem si vlastní. Lze nastavit 2 vlastní. Display snadno čitelný i za sluníčka. Trochu chybí podsvětlení tlačítek na řidítkách. Vyhřívání rukojetí, nastavení denního svícení, atd.

Zvažoval jsem el. podvozek, ale cena byla nepřijatelná.

Sedlo není příliš pohodlné, ale dá se zvyknout. Jezdím kolem komína.

Osobně jezdím okresky a polňačky. Na to si myslím, že je Africa ideální stroj.

CaptainMi
CaptainMi napsal 09.12.22 v 20:55 10b.

Piskot666
Piskot666 napsal 25.08.22 v 18:36 10b.

Moc pěkná v té tmavě barvě Ať ti dělá jen radost.

Masožravec
Masožravec napsal 01.06.22 v 08:15

díky moc všem
zatím max. spokojenost

31081
31081 napsal 30.05.22 v 10:01

Fratr
Fratr napsal 29.05.22 v 10:42 10b.

Je moc hezká, ať ti dobře slouží.