BMW F 650 GS (2004)

Vlastník Riosan
Vloženo 25.5.2022
Aktualizováno 25.5.2022

Nízka, ľahká, malá spotreba. Malý no mne vyhovujúci stroj.

Honda XL 700V Transalp: cena

První dojmy - Ohúrený z prvej jazdy ma prešlo asi po mesiaci, keď som zistil, že trochu trasie. Nič čo by sa nedalo zniesť. Po dlhšej dobe som si na to zvykol. Veľmi kladne hodnotím sedadlo, ktoré je veľké, pohodlné. S porovnaním s inými enduro motocyklami musím povedať, že sedím ako na gauči.

Pre tento model som sa rozhodol na základe recenzií od iných používateľov. Hodnotili kvalitu a spoľahlivosť motora. Tak som to riskol a išiel tiež do toho. Pri kúpe som zistil nejaké malé chyby na kráse, no pri používaní sa občas stane, že sa oškrie, padne.
Prvý polroka som sa len so strojom zoznamoval, skúšal prejsť aj nejaký terén. Padol do blata a išiel aj dlhšie trasy po diaľnici. Cena originálnych dielov tejto renomovanej nemeckej značky je vyššia, no nemeníme to každý deň. Moja úž pomaly tiahne na 50k a tak pri kúpe som hneď menil olej, filter, brzdovú a chladiacu kvapalinu, brzdové platničky. Pozrel som sviečky no boli ako nové, tak zostali pôvodné. Na druhý rok prišla výmena spojky (možno by stačili vymeniť len pružinky, no keď už to bolo rozobraté, tak som vymenil aj lamely, vodnú pumpu a guferá.)
Pred dlhšou cestou okolo Slovenska som pre istotu vymenil aj palivový filter, no keďže sa mi nechcelo platiť za predražený origo diel, kúpil som náhradu s tlakom 4bar. Prešli sme následne 2000km za 7 dní a žiadny problém.
Rád využívam hlavne cesty, no nebojím sa s ňou vybehnúť na šotolinu, poprípade chodník, kde je asi doma.. Ani skratka poľom jej nerobí prroblém. Spotrebu má cca 3,4-4litre, čo považujem v týchto cenách (2€) za pekné.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 26.05.22 v 13:09 10b.

Pěknej kousek, tak at slouží