Benelli Leoncino 500 Trail (2021)

Vlastník Legion_Riders
Vloženo 15.5.2022
Aktualizováno 29.6.2022

Nepřetechnizovaný robustní scrambler.

Motorka koupena od ATVmoto centrum s.r.o. Karlovy Vary

Jawa RVM Scrambler 500: Motor vykazuje prokazatelně vyšší vibrace. .Nelze zakoupit příslušenství jako je padací rám držáky kufrů.. Nejbližší záruční servis je 75 km.

První dojmy - Pružný chod motoru na to že to má obsah pouze 500 ccm. Jednoduché ovladače na řídítkách. Zpětná zrcátka s dostatečným výhledem zpět. Brzdy ač nezajeté destičky mají velice slušnou účinnost.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych doporučil ti co mají rádi tak trochu moderní retro a chtějí jezdit cestách všech površích včetně polňaček v rámci pravidel silničního provozu.

Doplňky na motorce - Větrný štít GIVI Airflow. Chrániče páček MS 10. Padací rám Kappa .Boční kufry SH 23 s držáky Shad. Zadní kufr SH 39 s nosičem Shad.

Motorku jsem si vybral protože rád jezdí po komunikacích kterým se autem pokut možno vyhýbám různé okresky ne zrovna s nejlepším povrchem. samozřejmě Leoncino 500 trail zvládne i dálnici .
Jízda je měkká až houpavá běžné nerovnosti výtluky zvládá bez otřesů .Brzdy dostatečně účinně i při nouzovém brždění. .Řazení přesné naprosto bezproblémové. Jediný úložný prostor pod sedlem je akorát tak pro pojistky. Spotřeba je asi 4,2 l/100km bohužel nádrž má objem pouze 12,7 l. což je značně omezující faktor při delších jízdách. Další negativum je absence hlavního stojanu v kombinaci s pneumatikami s dušemi je oprava defektu na cestě o hodně složitější.
Cestování sice jsem ještě s Leem (tak jsem ho pojmenoval) moc toho nenajel dá se sním jezdit na krátké jízdy třeba do práce motor je během krátké chvilky zahřáty na provozní teplotu i na dlouhé několikadenní výlety přirozený posaz měkké pohodlné sedlo jediná starost je kde natankovat kvalitní benzín 100 oktanů.

Targus
Targus napsal 22.05.22 v 17:56 10b.

Eh, co s tebou, chlape, když ten svůj bajk umíš tak hezky chválit...

Hodně km a šťastně strávených chvil ti přeju!

Milan1963
Milan1963 napsal 16.05.22 v 20:17

gathis
gathis napsal 15.05.22 v 20:01 8b.

Líbí se mi univerzalni motorky okolo 500 ccm, leoncino byla taky jedna z variant, když jsem vybíral svůj stroj, nakonec to dopadlo jinak zajímavá cestovní výbava, chápu důvody pro plexi a tyto kufry, ale za me vypadá lépe bez nich… ale alespoň budeš na cestách originální každopádně s tou výbavou na vicedenni cestu urcite vyraž ať slouží