KTM 1290 Super Adventure (2022)

Vlastník RaYama
Vloženo 25.2.2022
Aktualizováno 7.3.2024

Velká silná cestovní motorka. Těším se na delší výlety.

Motorka koupena od FIRMA:Kmoto (Vlašim)

BMW R 1250 GS Adventure: Vše jsem vysvětlil v prvním videu níže.
Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Spo: Vše jsem vysvětlil v prvním videu níže.
Ducati Multistrada V4: Vše jsem vysvětlil v prvním videu níže.
Triumph Tiger 1200: Vše jsem vysvětlil v prvním videu níže.

První dojmy - Věděl jsem do čeho jdu, ale i tak mě příjemně překvapila. Nějaké rozdíly od předchozí generace jsem cítil hned jak jsem se prvně rozjel. Podrobné srovnání modelů udělám ve videu.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, na delší cestování.

Doplňky na motorce - - držáky bočních kufrů
- nosič zavazadel
- moto gril
- navigace Garmin Zumo XT

Zatím zajíždím a užívám si každý kilometr. Porovnání s předchozím modelem udělám ve videu, až jí zajedu. Nějaké rozdíly od předchozí generace jsem cítil hned jak jsem se prvně rozjel. Vesměs jsou kladné, ale i nějaké záporné se najdou, ale těch je minimu. Jde spíš o zvyk, než o zápor.

15.11.2022 Aktualizace:
Konec první sezony s touto motorkou. Ještě něco určitě najedu, ale už nic velkého. Od února letošního roku až do teď jsem na ní najel 28 tis.km. Vše naprosto bez problémů, bez jakékoli závady. Jsem s ní naprosto spokojen a určitě bych za jinou neměnil. Těším se na další cestování.

6.12.2023
Druhá sezona tak nějak za námi. Aktuálně najeto 57 tis. km. Zatím jediná "závada", povolila se spona u vodního čerpadla, takže se ztrácela chladící kapalina. Sponu jsem utáhl a oprava hotova. Zatím maximální spokojenost. V únoru bude končit záruka. Prodlužovat jí pravděpodobně nebudu. U KTM je bezplatná záruka do 40 tis. km, pak tuším každých 10 tis. km navíc jsou procenta z opravy + cena za delší záruku... asi se to mě moc nevyplatí. Pro někoho kdo najede ročně kolem 10 tis. km to smysl asi může mít.

Porovnání s předchozí generací:

Luke6
Luke6 napsal 08.02.23 v 20:49 10b.

Ahoj.viděl jsem par videií a posloužily jako inspirace.diky.. at to jezdí

Xixak
Xixak napsal 27.02.22 v 10:14 10b.

Super motorka

xvladax
xvladax napsal 25.02.22 v 17:55 10b.

super cestovní bestie

Primoška
Primoška napsal 25.02.22 v 17:42 10b.

ahoj užívej mám rád videjka normálních motorkářů co zbytečně nemachrujou