Jawa Perak (2022)

Aktualizováno 5.7.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 40 záznamů

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 14.06.23 v 01:11 10b.

Zapomněl jsem na body.

Marty68
Marty68 napsal 25.05.23 v 13:01 10b.

moc pěkná brašna. I motorka. Ano, je to Jawa. Z Indie. No a co. Super že to vůbec existuje.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 18.05.23 v 02:09

Se zájmem jsem si prošel sbírku komentářů a opět jednou jsem si potvrdil názor, že o kom se mluví, ať v dobrém, či naopak, ten existuje. Takže díky za všechny příspěvky. I odsudky sdělují, že pérák za pozornost stojí a nehrozí mu nezájem. Proč budí tak rozdílné emoce je trochu záhada. Vždyť je to čtyřtakt, čtyřventil, ten jinak než vodou neuchladíš a stříkačka, jako všechny ostatní moderní motorky prakticky na celém světě. Jestli mám uronit slzu nad faktem, že skončily vzduchem chlazené karburátorované dvoutakty mlsající olej v palivu, no tak ji uroním, jen se nesnažím tím nikoho zadupávat pod sebe. Užil jsem si dvacet let dvoutaktů na bolševických silnicích a jsem rád, že už to je za mnou. Bylo to fajn a bylo toho dost. Je mi sedmdesát a jsem rád za péráka s Honda motorem, disajnovaným v Itálii, vyrobeným v Indii, označeným českou značkou, která má stále svou cenu, jinak by tam byl Ural, nebo Verchovina. Ale není, je tam Jawa a není důvod z toho dělat drama. Takhle se dnes ve světě prodává. Triumph je z Thajska, Royal Enfield je z Indie, Benelli odněkud z Asie...a Norton, vyráběný stále v Anglii je vlastněn indickým majitelem. Co je na tom. Jediná věc, která mě opravdu zlobí je neustálé omílání jednoho nesmyslu dokola. Jawa Pérák Classic Legend není kopie, ale originální nový a zcela odlišný stroj. Má svoje kvality a nikdo je nemusí přijímat, ale jsou zde, stejně jako fakt, že Země není placatá, i když tomu každý nevěří. Můžu ho srovnávat třeba se Sochou svobody, nebo raketoplánem Buran a najdou se jistě zájemci o výsledek, ale já to neudělám. Stejně tak nebudu porovnávat poválečnou Jawu pérák s produktem 21.-ho století. Můj děda na péráku jezdil, protože ho potřeboval. Já jsem si ho koupil, protože ho prostě chci. Rád si přečtu každou reakci, ať je jakákoliv. A předem děkuji. Zároveň se omlouvám za to, že tady užívám cizí profil bez svolení.

DeaDDream
DeaDDream napsal 01.05.22 v 10:52 9b.

DeaDDream
DeaDDream napsal 01.05.22 v 10:52

za mna mna palec hore ,doba sa mení, máš to nove v zaruke,za tie prachy zoženieš tak 10 ročný vyhonený čoper

Vydrik
Vydrik napsal 01.04.22 v 19:57 10b.

Jak rikas, skoda ze neni z Tynce. Ale i tak je paradni...

jawatar napsal 05.03.22 v 00:12

Mě to taky u prdele je,kupte si každej,co chcete,dejte za to kolik chcete a jezděte na čem chcete!Ale nejsem ovce,abych zde psal komentáře jak přes kopírák!A chápu,že zde nikdo nic nesrovnává!Zde se dočteš jen:krásná,bomba,hezká,krásný stroj,atd!Píši do komentářu to,co si o tom myslím.Na tom neni přece nic špatného!

SlimM
SlimM napsal 27.02.22 v 22:44 10b.

Krásná

machal22 napsal 27.02.22 v 15:10

Já jsem si nevšiml,že tu někdo kromě tebe srovnává péraka 1948 a 2022. To děláš jenom ty. Tento pérák je prostě jiná motorka,která se inspirovala tou starou a to je vše. Tady vubec nejde o jízdní vlastnosti,ale o to jak vypadá a co připomíná. Ato,že stojí co stojí je věc toho co ji nabízí a toho co je ochoten za to dát. Já se vubec nebráním negativním komentářum a klidně si postav za ty peníze co chceš. To je tvoje věc a nám je to u prdele,jako Ti muže být co já jsem si koupil.

jawatar napsal 26.02.22 v 19:23

Nemyslím,to vím!Jel jsem na obou a je to NEBE A DUDY!To nebe, pérák 1948!No a ty dudy,rádobypérák2022!
Jízda na originálu je plná emocí,prostě jednoduchost sama!Vodou chlazený pérák,to si snad dělaj prdel!Za stopade si postavím péráka a bude jak ze žurnálu!Kupujte to,jezděte na tom,ale prosím nepřirovnávejte to ani trochu k té kráse starých strojů!A jestli je záporný komentář posmívání,tak už nevím,kde je ta demokrajda!Čas to ukáže,jen je smutné,že majitelé nikdy nepřiznají,že sáhli vedle!Tiše se to prodá a je ticho po pěšině!!!
Moto o ničem,neni předraženej křáp(viz:machal22)!!!

alterego
alterego napsal 25.02.22 v 22:14 10b.

viděl jsem ji naživo a je moc hezká

horak.r72
horak.r72 napsal 25.02.22 v 21:43 10b.

Bombááááá . R

machal22 napsal 25.02.22 v 21:20

Tak jsem doplnil fotky z predvadečky od prodejce

cmiral
cmiral napsal 25.02.22 v 20:49

cmiral
cmiral napsal 25.02.22 v 20:48 10b.

callowsick
callowsick napsal 25.02.22 v 20:04 10b.

Myslím, že budeš mít publikum, kdekoli se na chvíli zastavis

Targus
Targus napsal 25.02.22 v 18:59 10b.

By mě zajímalo, kde jsi zaparkoval a přikurtoval manželku, když je motorka v obýváku. Já tohle udělat, tak letíme oba, jak špinavé prádlo někam do zemljanky.

Čím jsi mne "nakadil" - opět jedna fotka!
Kruci, chlapi, to je fakt takový problém ofotit motku aspoň ze tří pohledů?
Absence chromu a barva - na jiné motorce by to byl humáč, tady to tak "nějak" projde. Ale asi bych to nechtěl. Pokud bych měl o ní přemýšlet, určo ne v této barvě a v tomto stadiu, kdy je "moderně" politá barvou od špičky předního blatníku po držák SPZ.
Takže udělej ještě fotku z druhé strany, jako zálohu ti posílám deset hvězd!

Milanek13
Milanek13 napsal 25.02.22 v 12:34 10b.

Opravdu hezký stroj .
Bude to určitě zajímavé , netradiční svezení a to je hlavní.

Triny
Triny napsal 25.02.22 v 07:02 10b.

Kašli na lidi, důležité je co se líbí tobě. Je nádherná a měl jsem možnost si na ni sednout. Stylovka
Ať ti slouží a dělá radost.

Goodji
Goodji napsal 21.02.22 v 16:48 10b.

Soichiro
Soichiro napsal 20.02.22 v 13:21 1b.

Tohle snad nemuze napsat motorkar

divoch54
divoch54 napsal 20.02.22 v 13:03

Zdravím, docela by mě zajímal zdvih zadního pérování, jezdil jsem na originál péráku 350 a přejet s ním propadlý kanál byl docela očistec, po jedné zkušenosti mi luplo v zádech a raději jsem ho prodal. Legrační je také držák přední tabulky SPZ, nevím proč jej při prodeji u nás nedemontují, protože to vypadá hrozně...Přeji vám hodně spokojených km na této reinkarnaci.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 20.02.22 v 11:46 10b.

Líbí se mi moc! Díky za fota!

machal22 napsal 20.02.22 v 10:41

Ne já lidi s jiným názorem neřeším. Každy at si koupí co se mu libí. Jen se pousmívám názorum lidí kteří na ní nejezdily a možná ani neviděli a uz ví že je to křáp předraženej. Kdo je ochotnej dát ty peníze ať je dá za co chce. A nebo,že za 40 let provozu neměli poruchu. Právě ta černá bez chromu má své kouzlo. Já jsem ujetej na chrom,ale tohle na živo je prostě super

kastro
kastro napsal 20.02.22 v 09:35

Dodatek - teď jsem ji omrkl v tvojí čerstvé galerii. Já jí ještě neviděl in natura. Jediný co by se dalo výrobci vyčíst (zatím, bo neznáme spolehlivost), je málo chromu, či leštěný motor. Je to všechno takové tmavé, přitom chrom by byl v kontrastu s tou barvou potřeba. No nic jen názor.

bruttopyr
bruttopyr napsal 19.02.22 v 20:37 10b.

Posměváčky resp. blbečky neřeš.
Raději si užij blížící se sezónu v sedle téhle pěkné motorky!

smitth
smitth napsal 19.02.22 v 18:53 1b.

Souhlas s jawatar je to o ničem

lessko
lessko napsal 19.02.22 v 18:33 10b.

Nedaj na posmievacov ale tvoj j pocit :) Ja som motorkár cca 37 rokov aj s prestávkami a sledujem tých pseudomotorkarov čo majú pár euro a kúpia si intrudera a oblečko aby sa mohli ukázať na káve 2km od domu. Ja som si tiež kúpil Peraka a dúfam aj verím že to neoľutujeme.

machal22 napsal 19.02.22 v 13:53

jawatar- Když myslíš.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 19.02.22 v 09:59 10b.

Pěkná jako stylovka super škoda že se nedělá u nás PS:no vlastně kdyby jo tak by byla dvakrát tak drahá

jawatar
jawatar napsal 19.02.22 v 08:25 1b.

Moc dlouho jí mít nebudeš,je to voničem,za dost nehorázdný peníz!

kastro
kastro napsal 19.02.22 v 05:40 10b.

Koukám, že ho máš v obýváku. Je to pěkná, povedená motorka, jsem zvědav na spolehlivost, jestli i tam bude podobná originálu. Tak si jí užij a dej vědět co a jak.

Causus
Causus napsal 18.02.22 v 23:50 9b.

Tesim se na dojmy z jizdy a doufam ze se nekde potkame a vymenime si masiny na par kilaku. At slouzi dlouho a dela jen radost. Je krasna.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.02.22 v 20:04 9b.

Péráka mám 40 let, nikdy nezklamal, této moderně moc nefandím, ale přeju, aby Ti motorka jezdila taky aspoň 40 let bez poruchy !

Pupi04
Pupi04 napsal 18.02.22 v 19:47 10b.

Nádherná , kdysi jsem na "podobné" jel
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

Jofré
Jofré napsal 18.02.22 v 19:28 10b.

Motorka prostě na pohodu. A že vypadá jako Jawa pérák? Jedině dobře, protože takový povedený design by bylo škoda nezopakovat.

stnd
stnd napsal 18.02.22 v 19:24 10b.

Je fakt hezká

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 18.02.22 v 19:22 10b.

Z posměváčků si nic nedělej. Seděl jsem na ní minulý rok v Ledcích, očuchal ji ze všech stran a za mě dost dobrý. Mě se líbí. Nezapomeň pak sdělit pocity z jízdy. Ale objektivně !
P.S: Kdybych si ji pořídil, taky bych ji strčil do obýváku.

JardaBar
JardaBar napsal 18.02.22 v 18:24 10b.

Těžko říct, jak se na ní pojede, ale vypadá dobře!

Primoška
Primoška napsal 18.02.22 v 17:58 10b.

nadšenec ! pokud je voleno srdcem tak je to dobrá volba