BMW R 1200 RT (2011)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 19 záznamů

Pawouk7
Pawouk7 napsal 05.08.23 v 02:04

Supr recenze. Karla, tedy RT, mám teprve druhou sezonu. Koupil jsem ho na radu švagra po špatné koupi Hondy Pan Europan. Jezdíme hodně ve dvou a naloženi. Letos Balaton a okolí. Za deset dní cca. 1500km. Stále jsem řešil nějaké drobnosti - zvuk, bouchání převodovky a jiné. Neustále jsem srovnával s nesrovnatelným, Yamaha TDM či zmíněný Europan. (tím tento stroj nijak neodsuzuji jen špatná koupě). A až tato recenze mi otevřela oči. Spousta kamarádů o mě tvrdí, že jsem moto hypochondr. Slyším i trávu růst a pak otravuji svého mechanika kvůli blbostem. Souhlasím se vším, co bylo v recenzi napsané, hodně jsem se poučil a BMW R 1200RT, mohu jen doporučit. Ještě jednou děkuji za tuto recenzi, protože mi konečně otevřela mé hloupostí zalepené oči. Díky.

Maffo
Maffo napsal 24.03.23 v 18:17 10b.

Naprosto úžasná recenze. Díky. Příští měsíc RTčko doma Už se těším jako malý kluk.

a2s_
a2s_ napsal 02.02.23 v 15:39 10b.

Tohle je naprosto skvělá recenze z pohledu uživatele. Krásně se to čte, tak snad budou i pokačování :)

Snekofon
Snekofon napsal 06.01.23 v 10:54 10b.

Tak na profil této motorky jsem se dostal neplánovaně, ale musím dát palec nahoru... věru poučné čtení

xvasek
xvasek napsal 13.12.21 v 13:16

Ono to padne do ruky jako Golf. Úplně první dojem je v pořádku, to si člověk osahává hlavně plyn, spojku, brzdy, výšku sedla. Pravo-levé vibrace jsou sice divné, ale to čekáš, zvuk už jsi taky asi někde slyšel, takže nepřekvapí. (LC má vibrace hodně potlačené.)

Ale nečeká se, že takto na zkušenou s tím člověk pojede někde do zatáčky na kolínko nebo že ti dojdou takové ty dojmy, které se dostaví po první půlhodině.

Já si ještě pamatuju, že v mém testovacím místě nebyla úplně kvalitní cesta a dostal jsem tedy i nějaké dojmy ohledně podvozku, který mi přišel takový příjemně enduristický, ale toho si člověk taky nemusí úplně všimnout.

kostis1
kostis1 napsal 12.12.21 v 20:17 10b.

Pěkně napsaný. Taky mám úplně stejný problém,že nevím co chci a tohle je můj favorit. Ještě jsem na tom nikdy nejel,ale čekal jsem od němce,že na to skočím a hned mi to padne do ruky jako vw golf... A ono je to složitější

Wojtzig
Wojtzig napsal 08.11.21 v 16:07 10b.

Parádně napsaný. Dost podobný pocity jsem měl když jsem pořídil tu svoji jednovačku - že se to pořád někam kácí a že se mi rozsypal kardan a rozlomila převodovka.

Na řazení jsem objevil fígl (kluci z UK a US napověděli) - krom točení vyšších otáček (ride it like you stole it) mi pomáhá "přednapnout" (preload) řadičku, spojku jen lehce přimáčknout aby klouzla, plyn naopak skoro vůbec nepovolit a pak dotáhnout kvalt. Daří se mi tak hladký řazení, že se občas musím podívat, jestli se kvalt změnil, že nebylo nic slyšet :)

Staňa07
Staňa07 napsal 30.10.21 v 13:59 10b.

Moc dobrá volba Ať slouží

StB
StB napsal 23.10.21 v 08:37 10b.

Úplně s tebou souhlasím. S průběhem zvykání si i se závěrečným hodnocením, je to super stroj který dokáže víc než na co vypadá.
Přidělat něco na řidítka je problém, můžeš mrknout do mých deníků pro inspiraci. Jinak to mám na RT a jinak na GT (mají hodně podobná řidítka)
Ať slouží.

Mark09
Mark09 napsal 22.10.21 v 14:22 10b.

crossss
crossss napsal 20.10.21 v 21:01 10b.

Sakra, to jsi si asi ode mne půjčil prdel na to ježdění . Mám úplně stejnou zkušenost i pocity. Snad bych doplnil že na ty brzdy se musí musí opatrně i vzhledem k provozu za sebou. Kvílení gum brzdícího auta v zádech není moc příjemnej pocit. K těm teplotám, dvěstě kiláků při teplotě k nule v pohodě. Mínus dva a půl stupně a sněhová plískanice na český sibiři už nic moc . Sníh zalepí plexy moto, pak přilbu, a pak už jen mžouráš abys nešel ve sněhu stopu kudy to povedeš.

alesvagner
alesvagner napsal 20.10.21 v 05:11

Skvěle napsáno, asi ji taky potřebuju. Ať dělá radost.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 19.10.21 v 05:05 10b.

moje slova. I když mám 1100, tak jak to popisuješ to sedí ?

xvasek
xvasek napsal 18.10.21 v 15:51

Díky chlapi/holky(?) za pozitivní reakce. Tak jsem to ještě dopsal do konce, při předchozí inkarnaci recenze jsem už usnul.

rudirt
rudirt napsal 16.10.21 v 09:48 10b.

Parádní a podrobná recenze mašiny,
která opravdu umí skoro vše a to velmi dobře...
Ať to jezdí a mnoho spokojených km!!!

Guga
Guga napsal 16.10.21 v 08:23 10b.

Pěkné si to sesumíroval

smitth
smitth napsal 16.10.21 v 08:16 10b.

Dobrá volba, pěkně napsané. Hodně spokojených kilometrů

DejvGSR
DejvGSR napsal 16.10.21 v 08:09 10b.

Ta jo, moc pěkně napsané, jak forma tak obsah. S chutí přečteno celé, s tím, že chci pokračování. Tak třeba deníky budou také. K motorce, BMW má svůj charakter, je třeba si to trochu ošahat, přivyknout. Ale pak už člověk nechce nic jiného. Vono to prostě jednoduše funguje zatraceně dobře.

kain80
kain80 napsal 16.10.21 v 06:54 10b.