Aprilia SL 750 Shiver (2007)

Vlastník Strugi
Vloženo 23.8.2021
Aktualizováno 11.3.2022

Krásná dravá dvouválcová italka... Přesně to jsem chtěl...

Yamaha BT 1100 Bulldog: Slabý výkon a vysoká hmotnost
Ducati Multistrada 1000: Kdyby se naskytl vhodný kus...možná bych do ní šel... Ale čekal jsem a nepřicházel..

První dojmy - Po zkušební jízdě jsem zůstal úplně paf.. Ten zátah...zvuk... ovladatelnost..

Motorku bych doporučil pro - Asi každému, kdo chce trochu nevšední moto a nechce pořád ležet za kapotou..

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, padáky, zrcátka, blinkry, klin pod motor, plexi Puig

Děti odrostly a já jsem zase začal pokukovat po nějakém stroji. Předtím jsem sedlal vždy 4válce (když nebudu počítat jawku 250) ale teď jsem měl už v jednom jasno...musí to být dvouvál.. Dával jsem si načas a zhruba rok jsem se díval tak nějak všelijak... chvíli monster, pak multistrada, třeba versys, er6.. co já vím... co třeba tdm.. Cenovka rozumná, přece jenom vzhledem k rodině nechci dávat do moto 100+..
Jednou při každovečerním procházení inzerátů jsem narazil na moto kousek od bydliště. Ano, byla to právě tato Aprilia. Po tomto modelu jsem se moc nedíval a tak jsem si říkal, že se tam zajedu jen tak podívat, když to teda není moc daleko.
Když jsem Shivera poprvé viděl, byl jsem nadšený... Toto italové prostě umí... Vše je tam kde má být a krásně sladěné.. Naprvní pohled nebylo co vytknout.
Tak jdeme to nakopnout.. Ou, toto jsou seriové výfuky? Ptám se prvně.. Sedám na moto a vyrážím.. Že bude mít dvouvál zátah od spodu jsem očekával, ale toto ne Majitel mi tam nechal nastaven režim S jako Sport a to je vážně brutál. Reakce na plyn je okamžitá a je nuné si zápěstí hlídat nebo skončíš ve škarpě..
Byl jsem nadšený a trochu roztřepaný.. ale teda nebylo co řešit, italka jde ke mě.
Jízda je nádhera a já se toho prostě nemůžu nabažit. Dvouvál je jednoduše luxus. Ve městě je sice mírně ucukaný a držet 50 je téměř nemožné, ale jinak bomba. Na jeden zátah jsem dal 300km a žádné bolesti, křeče, nic,krásně vzpřímený posez. Ideální jsou okresky, překlápění ze strany na stranu jde samo. A ten zvuk.. při každém zavření plynu se ozývá střelba jak na wrc rally, to je úplně max bomba.. Na každodenní cestování to asi nebude, ale dát jednou dvakrát za rok nějaký delší trip nebude probém.
Co mě baví, tak displey, který nabízí mraky údajů, prum i aktuální spotřebu, prum a max rychlost, venkovní teplotu, zařazený kvalt... atd...

Ale ať jen nechválím, chybí údaj o stavu benzínu, což teda moc nechápu, když počítač nabízí skoro vše. Výfuky docela dost topí a párkrát už jsem tam šoupl falešný neutrál, což není ve vyšších rychlostech moc příjemné. Taky nádrž jen na 16l, což znamená co 200km tankovat. Počítač taky měří tak všelijak, píše mi prum spotřebu 4,4l/100km, ale při najetí 200km dotankuju 12l.

Ale celkově jsem z Aprilky nadšený a po ujetí cca 1000km vůbec nelituji, čekají mě krásné chvíle v tomto italském opojení...

_Tomo_
_Tomo_ napsal 16.09.21 v 12:53 10b.

Shiver byl moje první motorka a určitě jedna z nejlepších, univerzální, svižná, sexy ..ať slouží!

petr13
petr13 napsal 26.08.21 v 22:25 10b.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 26.08.21 v 20:26 10b.

jo jo dvouvál je návykovej .. gratulace

vasek07
vasek07 napsal 26.08.21 v 13:44 7b.

měl jsem ji 4 roky před stávajícím RS a bylo to taky moc prima. design, zvuk i trocha vyjímečnosti. Gratuluju k výběru.

Honzus75
Honzus75 napsal 26.08.21 v 12:13 10b.

Moc pěkná sedmpade, tak ať slouží