Kawasaki Z900 (2019)

Vlastník hruby
Vloženo 17.8.2021
Aktualizováno 21.12.2022

Uhlazený čtyřválec, pro kawasaki v nezvyklých barvách.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

Aprilia Shiver 900: Zed mě oslovil víc, svou ovladatelností, rejdem, musel jsem oželet charakter a zvuk dvouválce, ale nelituji.

První dojmy - Má první fungl nová motorka, sám jsem si ji vybalil z krabice a zprovoznil, což jen posílilo naše pouto :D .Veliká ovladatelnost, díky nižšímu posezu a i těžišti ochotně padala do otáček. Sametový průběh motoru, který s rostoucími otáčkami nabíral na síle.

Motorku bych doporučil pro - Jednoduše pro všechny! Rychle se na ni dá zvyknout, ovládá se snadno, ideální motorka po rozšíření ŘP na neomezenou třídu, hladký čtyřválec všechno odpouští a hodně se přizpůsob jezdci, umí plynule a pohodlně malé i velké rychlosti.

Doplňky na motorce - LED blinkry, padáky, krátký držák SPZ, laděný výfuk SC Project SC1 + svody IXIL, vyhřívané rukojeti, vyšší, sportovní, tmavý plexištítek Puig, nějaké drobnosti jako rolničky v barvě ráfků, víčko expanzní nádobky přední brzdy, tankpad, krovka...

Volil jsem z hlediska skvělého poměru výkon/váha. Naháč s výkonem 125koní, ovladatelností pětistovky a přijatelnou cenu. Prvních 1000km byl test trpělivosti, kdy se neustále řadí a prvních pár set km kolem 100kmh mě to opravdu lákalo otočit plynem víc, ale nedalo se svítit. Postupně se povolené otáčky zvyšovaly a jízdní zážitek rostl, po překročení 6tis/min se začaly dít věci. Rychle jsem si na kawu zvykl a po delším neježdění mě překvapuje doteď. Je to motorka, na kterou se rychle zvyká.

Samíc
Samíc napsal 25.02.22 v 23:35 10b.

vopák
vopák napsal 18.08.21 v 10:22 10b.

Devítka zed byla trefa..je to vidět na prodejích všude ve světě.Pěknej je,užívej

Davcoun
Davcoun napsal 18.08.21 v 09:04 10b.

Měl jsem možnost si projet Zeda v pondělí při čekání na servis a musím říct, že mě velice příjemně překvapil. S velkými čtyřválci moc zkušeností nemám, takže mohu srovnávat jen s MT-10 a Zed je oproti ní mnohem příjemnější na ovládání a jízda po městě byla naprosto pohodová.
Asi jediné, co mi trochu překáželo, byla zpětná zrcátka - jsou umístěná jinde, než jsem zvyklý a při zdravení projíždějících motorkářů jsem o ně pokaždé zavadil
Jinak třeba přepínač blinkrů je super a ovládání nastavení jízdních módů a přepínání informací taky - je to jednoduché a snadno zapamatovatelné.
Jediné, co mě od čtyřválců odrazuje je ta jejich touha po rychlosti, které nedokážu odolat, takže zatímco na MT-09 se bavím i v rámci zákonných rychlostí, na Zedovi bych pořád tahal
A souhlasím, že se na něj rychle zvyká - je to skoro jako Honda, vše je tak, jak má být
Tak ať slouží a kolama dolů

Paulano
Paulano napsal 18.08.21 v 07:42 10b.

Krasavice

Pedl
Pedl napsal 17.08.21 v 22:07 10b.

Pěkná