Honda CRF1100L Africa Twin (2020)

Vlastník ALW
Vloženo 12.6.2021
Aktualizováno 21.2.2023

Opět Africa, ale poprvé v DCT

Edit 21/2/2023 - motorka prodána a už vyhlížíme nové NT 1100DCT

První dojmy - Poprvé nová motorka, měla od dealera najeto 600km, takže jsem zajížděl. Oproti předchozímu litru tahá víc, DCT funguje skvěle, ale nejraději si řadím tlačítky v manuálním režimu. Po 32 letech ježdění na motorce jsem si musel přečíst návod, abych s tím vůbec mohl jezdit, protože těch tlačítek a tudíž i funkcí, je požehnaně.

Motorku bych doporučil pro - Jasně, že pro nás :-D Šel jsem do automatu, protože mě to lákalo a navíc začínám mít problémy s levou nohou v kotníku, takže spojím příjemné s užitečným. Automat je čím dál populárnější a i když mám pořád rád klasickou Africu, už chápu, proč tomu tak je.

Doplňky na motorce - V ceně jsem dostal nosič horního kufru, nosiče bočních kufrů a boční AL kufry, které jsou vlastně Givi Outback Trekker, ale pravý má výkroj na výfuk, což se zatím volně pod zn. Givi neprodává. Objednal jsem plotnu na horní kufr, vyšší plexi, hlavní stojan, padací rámy, horní i spodní deflektory, zásuvku, boční tankpady na nádrž, proužky na kola a rozšíření blástrů. Padací rámy a tankpady zatím nedorazily a bohužel nikdo mi nedokáže říct, kdy budou. K tomu jsem si dodal komfortní stupačky, které jsem měl už na litru, horní Al kufr Kappa K-Venture 58l, držák navigace Tomtom Rider 450 a držák s pouzdrem na telefon.

Tak nakonec jsem sehnal horní padáky v K2, nikde jinde nebyly a u dvou dealerů se mi dokonce smáli, že je nemůžou sehnat ani oni. Montážní sadu jsem sehnal poslední v Letech a všechno to podle stažených návodů nainstaloval před odjezdem na dovču. Ještě mi stihl Mike Marotzky (www.extrem-polster.com) udělat sedlo nejen na Afriku, ale i pro mladýho na Tracera a mohli jsme vyrazit do Tater

Vyměnil jsem držák na mobil za DR2CZ a dokoupil originální vyhřívané hefty.

Výměnu litrové Afry za 1100 jsem neplánoval, ale když jsem zjistil, že Šmucler u nás v Plzni vyprodává, protože s motorkami končí a že se dá koupit za opravdu dobrou cenu, neodolal jsem. Během jednoho dne jsem prodal litr a druhý den už vyzvedával novou. Hned cestou domů jsem musel poštelovat zadní odpružení na měkčí a komfortnější, tak, jak jsme byli zvyklí na litru.

Standardní verze se dodává praktcky holá, takže z toho teprve musím udělat opravdové cestovní enduro.

Fratr
Fratr napsal 20.08.22 v 10:37 10b.

Sluší ji to Užij si ji a ať ti dobře slouží

SLAY
SLAY napsal 13.06.21 v 17:21 10b.

tákže se ti nechce už řadit jo ? Moc hezká motorka tak hodně pohodových kiláčků a kdyby i letos jsi měl v plánu Krušný Hory dej vědět snad by to letos klaplo.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.06.21 v 22:34 10b.

super